Hoşgeldiniz  

MÜDÜRLER TOPLANTISI YAPILDI

admin | 07 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Okul müdürleri Kasım ayı bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın başkanlığında gerçekleşti.

Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıların ilki saat 09.30’da Ortaokul müdürleriyle yapılırken ikinci toplantı ise saat 11.00’da Lise müdürleriyle yapıldı. Toplantılar İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmalarıyla başladı.

Müdür Kurtaran “Değerli Arkadaşlar, kasım ayı bilgilendirme ve değerlendirme toplantımıza hoş geldiniz. İlimizdeki bazı problem durumlarının krize dönüşmeden giderilmesi için il genelinde uygulanacak “Koruyucu Meleğim Annem Projesi” hayata geçirdik. Unutmayalım ki bizim en önemli görevlerimizden biri neslin korunmasını sağlamaktır. Projemiz bu görevi gönüllü olarak yürütecek Rehberlik ve Araştırma Merkezimizin öncülüğünde gönüllü rehber öğretmenlerimiz tarafından yürütülecektir. Projenin hazırlanmasında ve yürütülmesinde görev alan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Değerli Arkadaşlar, Bakanlığımız her ayın ilk haftasında her kademedeki öğrencilerimize yönelik yardımcı kaynak desteği yayınlamakta. Büyük bir çaba ve özenle hazırlanan bu yardımcı kaynaklardan öğrencilerimizin istifade etmelerini sağlayalım. Ayrıca Bakanlığımız bu kaynakları dijital olarak yayınlamakla kalmayıp basılı hale getirerek tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıtacak. Basılan yardımcı kaynaklar en kısa zamanda öğrencilerimize ulaştırılacak.

Bakanlığımızın Kütüphanesiz Okul Kalmayacak projesi kapsamında kütüphanesi olmayan okullarımızın tamamı en kısa süre içinde kütüphaneye kavuşturulacak. Ayrıca mevcut kütüphanelerimizde kitaplarla daha zengin hale getirilecek. İl olarak kitap ve kitap okuma konusunda iyi bir yerdeyiz. Bunların yanında çocuklarımızı kitaplarla buluşturarak okuyan bir nesil meydana getireceğiz.

Değerli Arkadaşlar, geçtiğimiz hafta bakanlığımız tarafından 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinde yaşanan akademik kayıplarının tespiti için kazanım değerlendirme uygulamaları yapıldı. Bizde il olarak 5, 6, 9 ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik kazanım değerlendirme uygulaması yapacağız” dedi.

Müdür Kurtaran’ın konuşmasının ardından ‘Koruyucu Meleğim Annem Projesi’ ile ilgili bilgilendirme sunumunu Rehber Öğretmen Sedat Kurt tarafından yapıldı.

Toplantı Travma/Kriz ve Travmatik olay ile ‘Psikososyal Koruma Önleme ve Krize Müdahale Hizmetleri’ yönergesi hakkında Rehber Öğretmen Sultan Göker Taş’ın bilgilendirme sunumuyla sona erdi.

37 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.