Hoşgeldiniz  

MÜFTÜ ERHAN’A VEDA PROGRAMI

admin | 07 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Zekat Hizmetleri Daire Başkanlığına atanan Batman İl Müftüsü Turgut Erhan için Batman İl Müftülüğü tarafından Veda programı düzenlendi.

3 Ocak 2015 tarihinden bu yana Batman İl Müftüsü olarak görev yapan Turgut Erhan’ın Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Zekat Hizmetleri Daire Başkanı olarak atanması sebebiyle Kültür Merkezi Konferans Salonunda Veda programı gerçekleştirildi.

Veda programında duygularını dile getirmek isteyen İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, İmam Hatip, müezzin kayyım ve Kur’an Kursu öğreticileri söz alarak, tayini çıkan Müftü Erhan ile çalıştıkları zaman zarfında yaptığı hizmetlerden dolayı kendilerinden memnun kaldıklarını, Görevlerin gelip geçici olduğunu, önemli olan geride hoş bir sada ve muhabbet bırakmak olduğunu dile getirerek yeni görev yerlerinde başarı ve muvaffakiyetler temennisinde bulundular.

6 yıllık hizmetlerinin yer aldığı slayt gösterisi ile devam eden programda Turgut Erhan “Batman İl Müftüsü olarak görev yapmaktan duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek, Diyanet İşleri başkanlığı bünyesinde nice şerefli görevleri bana nasip eden Allah’a hamd ediyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı Daire Başkanlığına atanmam nedeniyle bu veda programını düzenleyen siz değerli kardeşlerime, buraya kadar teşrif eden tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum, Allah hepinizden razı olsun. Bu bir vefa örneğidir. Asıl dostluk bundan sonra başlar. Makamlar, mevkiler hep geçicidir. İnsanlık ve kardeşlik bakidir. Bir din kardeşi olarak sevgimiz ve saygımız baki olacak, birbirimizi unutmayacağız inşallah. Birlikte görev yaptığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Birlikte çalıştığımız sürede kimseyi incitmemeye kırmamaya özen gösterdim, ama insanız, bilmeyerek istemeyerek kırmışlığım olabilir, bu anlamda hepinizden helallik istiyorum, Hakkınızı helal edin, benden yana varsa helal olsun” ifadelerini kullandı

Program sonunda müftülük bünyesinde görev yapan tüm personel adına İl Müftü Yardımcısı Mehmet Nedim Yılmaz tarafından Turgut Erhan’a plaket takdim edilirken, İlçe Müftüsü, Kur’an Kursu öğreticisi, Kur’an Kursu öğrencileri ve 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencileri tarafından ise çeşitli hediyeler takdim edildi.

Batman İl Müftülüğü personeli de, Erhan’a hizmetleri için teşekkür edip, yeni görevinde başarılar diledi.

Program, il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, müftülük personeli ve Batman Müftülüğü bünyesinde bulunan tüm personelle hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

50 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.