Hoşgeldiniz  

MÜFTÜ’DEN PROJE SINIFLARINA ZİYARET

admin | 25 Mart 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Merkez İmam Hatip ortaokulunda İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl başlatılan ve Hafız İmam Hatip Okulu Proje sınıflarını ziyaret eden İl Müftüsü Turgut Erhan öğrencilerle biraraya geldi.

Hafız İmam Hatip Okullarının çok önemli bir boşluğu dolduracağını ifade eden Turgut Erhan, “Proje ile çocukların erken yaşlarda hafızlık çalışmalarına başlamaları ve yavaş yavaş, sindire sindire hafızlık yapmaları esas alınmaktadır. Zira gerek kıraat için dilin şekillenmesi gerekse  Kuran ezberleme çalışmalarının hızlı ve kalıcı olması için en uygun yaşlar ortaokul yaşlarıdır. Öğrenciler, okuldaki eğitim ve öğretim faaliyetlerini aksatmadan hafızlık eğitimi almaktadırlar. Bu yıl kız çocuklarımız için Merkez İmam Hatip Kız Okulumuzda bu  proje uygulanmakta, gelecek yıl ise erkek çocuklarımız için 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Okulumuz da uygulanması düşünülmektedir.” dedi.

Merkez İmam Hatip Lisesi Müdürü Nezir Ceylan ve Hafızlık yaptıran öğretmenlerle de görüşen İl Müftüsü Erhan, Hafızlığa hazırlananlara Kur’an-ı Kerim ve Diyanet Çocuk Takvimi hediye etti.

289 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.