Hoşgeldiniz  

MÜFTÜLÜK PERSONELİ KAN VERDİ

admin | 07 Mayıs 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Kızılay  tarafından ‘Her Damla Kan Bir Can’ sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyası kapsamında Batman İl Müftülüğü personeli ve din görevlileri Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Din görevlileri ile birlikte Kızılay kan alma aracında kan bağışında bulunan İl Müftüsü Turgut Erhan, Kızılay’ın salgın nedeniyle kan bağışlarında düşüş meydana geldiği çağrısına kayıtsız kalamadıklarını belirtti.

İl Müftümüz Erhan “Özellikle bölgemizde Kızılay’ın kan stoklarının azalması dolayısıyla, Sayın Valimizin de Batman’da çağrısı üzerine bizler de müftülük olarak, din görevlileri olarak, Şahsım, il müftü yardımcılarımız, Müftülük personelimiz ve Batman’da görev yapan din görevlilerimiz olarak  bugün burada kan bağışı çağrısına öncülük ediyoruz. Dünyayı saran bu salgın hastalıkta birbirimize olan bu yardımlaşmamız, dayanışmamız ramazan ayı ile birlikte daha bir anlam kazanmaktadır. Bundan sonra da her akşam arkadaşlarımıza çağrı yaparak, kan vermek üzere  peyder pey gelmeye devam edeceğiz, bu vesileyle tüm sağlıklı vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyor, kan bağışıyla onlarca insanımızın umudu olan din görevlilerimize ve Türk Kızılay ekiplerine teşekkür ediyorum.” dedi.

79 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.