Hoşgeldiniz  

MUHALEFETE TAHAMMÜL YOK… 

Halit BEYTÜT | 29 Ocak 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizdeki iktidar her ne kadar 20 yıla yakın bir süredir iktidarda kalıp ülkeyi yönetiyorsa bunun elbette ki muhalefeti de olacaktır ama gelin görün ki iktidar kanadının muhalefete kesinlikli tahammül etmediği ve verdiği tüm önergelere MHP ile ortaklaşa ret ettiklerini görmekteyiz.

İyiyi de kötüye de ret oylarını kullanan bir iktidarın ülkeyi ne kadar demokratik bir şekilde yönettiği de şüphe götüren bir konudur.

Günümüzün en önemli olayı olan depremle ilgili bir soruşturma komisyonunun kurulmansa bile ret oyunu veren iki parti artık ülkemin kaderiyle oynamayı da kendilerine ilke edinmiş bir görüntü içinde hareket etmektedirler.

Muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun deprem vergileri adı altında toplanan 65 milyar liralık paranın nereye harcandığını soruyor diye kıymeti koparan iktidar nerdeyse Kılıçdaroğlu’nu vatan haini ilan etmeye çalışmaktalar.

Devlet şeffaf olmalıdır vatandaşın parasını nereye harcadığını bilmek vatandaşın en doğal hakkıdır ve b hakkı iktidar kesinlikle elinden alamaz.

Bu yüzden ben iktidara mensup yetkililerin bu ülkede vatandaşın her türlü harcamalardan haberinin olmasının en doğal hakkı olduğu gerçeğini artık anlamalılar.

Benden başka bilen yok mantığı ile devlet yönetilemez, benden başka her istediğimi yapmayı kimse engelleyemez mantığı ile karşı karşıya klan bir ülkede yaşıyoruz.

Muhalefet adı üstünde tabii ki iktidarın yanlışlarını ve yapılmaması gereken hataları sorulama yetkisine sahiptir ama iktidar kanadı ne yazıktır ki muhalefeti adeta kendine karşı bir düşmanmış gibi idrak etmekte ve söylediklerinin hiç birini ciddiye bile almamaktadır.

Erdemli bir iktidar ülkenin menfaatine olabilecek durumlarda muhalefetin önergelerini ciddiye alma gibi bir erdemlilik içinde olmalıdır.

Ben bu iktidarın artık ömrünü tükettiğini ve dananın kuyruğu nerden inceyse ordan kopsun zihniyetiyle son demlerini yaşadığına inanıyorum.

Bu yüzden ülkemiz için hiç de yararlı olmayan böylesi bir tutum ve davranışlar ülkemiz vatandaşını son derece üzüntüye kaptırmaktadır.

Ülkemiz gerçekten son derece sıkıntılı bir dönemden geçmektedir ülkemizin yönetimini 19 yılı aşkındır elinde bulunduranların ülkeyi ne durumuna getirdiklerini gördükçe içimiz kan alıyor.

Bizler bu güzel ülkenin insanları olarak ülkemizi bir an evvel gerçek manada yönetebilenlere kavuşması dileklerini yineliyor ülkemin iyiye güzele gitmesi adına girişimlerde bulunacaklara da başarılar diliyorum.

167 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.