Hoşgeldiniz  

MUHTARLARA EĞİTİM

admin | 15 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün talimatı uyarınca, Kozluk Kaymakamlığı tarafından Kozluk merkez ve köylerinde görev yapan köy ve mahalle muhtarlarına yönelik ‘Muhtar Eğitim’ programı düzenlendi.
Programa; Kaymakam Eyyüp Güngör, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Ekinci, İlçe Özel İdare Müdürü Selahattin AYDIN, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Muhtarlara yönelik düzenlenen eğitim programında ‘Türkiye’de Muhtarlık Müessesesi ve Muhtarların Görev, Yetki ve Sorumlulukları’ adlı iki ayrı sunumun gerçekleştiği programda Kaymakam Eyyüp Güngör “Muhtarlık sistemi ülkemizde demokrasinin temel mihenk taşlarını oluşturduğu gibi taşra ve merkezde ülkemizin en ücra noktasında ikamet eden vatandaşlarımıza hizmet götürme noktasında itici güç olmuştur. Muhtarlarımız görev süreleri içerisinde sorumluluk alanlarında vatandaşlarımızın ihtiyaç, istek ve taleplerinde devlet ile halk arasında adeta birer köprü görevini üstlenmişlerdir. ‘’ diyerek eğitim programının faydalı olması temennilerinde bulundu.

 

42 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.