Hoşgeldiniz  

MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ

admin | 24 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ

Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirdiği ve 81 ilde eş zamanlı olarak açılışı yapılan ‘Avrupa Hareketlilik ve Avrupa Spor’ Haftası etkinlikleri, Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Vali Hulusi Şahin ve Protokol üyelerinin katılımıyla Atatürk Parkında muhteşem bir şekilde başladı.

Batmanlı gençler, ‘Ulusal Herkes için Spor ve Sağlık Günleri’ sloganıyla ‘Harekette Bende Varım’ dediler.

PROTOKOL ÜYELERİNDEN BÜYÜK İLGİ

Bütün Spor branşlarının gösterisinin yapıldığı ve Batman Valisi Hulusi Şahin’inin de katılım sağladığı etkinlikler tam puan aldı. Etkinliklerin açılış kurdelesini Vali Hulusi Şahin, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hakan Başkaya, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Defterdar Ali Osman Bilgili, Vali Yardımcısı Kadir Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, kamu kurum ve kuruluş Müdürleri, antrenörler, sporcular ve vatandaşlar katılım sağladı.

“HEPİMİZ HAREKET ETMELİYİZ”

‘Ulusal Herkes için Spor ve Sağlık Günleri’ sloganıyla ‘Harekette Bende Varım’ etkinlikleri öncesi yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşan Vali Hulusi Şahin, herkesin bulunduğu ortamda azda olsa spor yapmasını istedi. ‘Harekette Bende Varım’ anlamının sağlık, mutluluk ve motivasyon olduğunu belirten Vali Hulusi Şahin; “Batman’da ‘Avrupa Hareketlilik ve Avrupa Spor’ haftası etkinlikleri muhteşem bir şekilde devam ediyor. Sporu ve hareket etmeyi hayatımızdan hiçbir zaman çıkarmamalıyız. Çünkü spor her zaman hayatımızda olmalıdır. Sağlıklı yaşam ve mutluluk için hareket yapmalıyız. Çocuklarımız biraz dijital ortamlardan uzak durup, spora yönlendirilmelerini istiyoruz. Bugünkü açılış etkinliklerinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

ETKİNLİK VE GÖSTERİLER TAM PUAN ALDI

Vali Hulusi Şahin’in yaptığı konuşmanın ardından davetliler spor etkinlik ve gösterilerinin yapıldığı alanları tek tek gezip, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk’ten bilgi aldı. Halk Oyunları, Eskrim, Kor Tenisi, Masa Tenisi, Kick-Boks, Taekwondo, judo, Oryantiring, güreş, Jimnastik, Dart, Boks, Mauy-Thai ve daha birçok branşta gösteri ve etkinlikler yapıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler yaklaşık 2 saat sürdü.

“7’DEN 77’YE HERKES SPOR YAPACAK”

7’den 77’ye herkesin spor yapması için özel programları uygulamaya başladıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, sporu ve hareket etmeyi her kesime yayacaklarını söyledi. İl Müdürü Özperk; “Sayın Valimiz Hulusi Şahin’in destekleriyle bugün güzel bir açılış yaptık. Batman merkez ve ilçelerimizde sportif faaliyetleri ve herkesin hareket etmesi için çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Bütün tesislerimizle ve antrenörlerimizle spor yapmak isteyen herkesin hizmetindeyiz.” diye konuştu.

 

58 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.