Hoşgeldiniz  

MÜJDE Mİ, UMUT MU…

Halit BEYTÜT | 23 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Cumhurbaşkanı ve AK parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan birkaç gün önce yaptığı bir TV konuşmasında cuma ününü bekleyin ülkemize çağ atlatacak bir müjde vereceğim diyerek milleti son derece büyük bir beklenti içine girdirdi.

Cuma günü eldi önceden vatan partisi genel başkanı Doğu Perinçek zaten müjdeyi müjde olmaktan çıkarmış ve müjdenin ne olduğunu söylemişti.

Nitekim cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da müjdeyi Karadeniz de büyük bir doğalgaz rezervinin bulunduğunu söyleyince günlerdir heyecanla bekleyen vatandaş bunun bir müjde mi olduğunu yoksa bur umut mu olduğun belirterek iki denklem arasında soruları sormaya başladı.

Millet cumhurbaşkanının vereceği müjde Ekonomimizin büyüyeceğini mi söylemeliydi, Ordumuzun daha da güçlendiğine mi işaret etmeliydi, Siyasi saygınlığımızın her geçen gün artacağın mı değinecekti, işsizliğin son erdirileceğini mi müjdeleyecekti gibi beklentiler içinde iken doğu Perinçek gibi bir ağzı gevşek adamın müjdeyi müjde olmaktan çıkaran söylemimi beklentileriydi.

Kesinlikle hayır.

Karadeniz de çıkan ve keşfedilen doğal gazın bulunması elbette ki hepimizi sevindirdi yalnız milletimizin bu iktidardan ilk kez vermeyi söylediği bir müjdenin bu olmaması gerekirdi.

Yani iktidar milletinin refah düzeyine gereken titizliği gösterir miydi ya da milletin fakru zaruret içinde yaşam sürdüğünün farkına vardığını bu yüzden vatandaşın refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştıracağının sözünü vermeliydi diye düşünmemek elde değil.

Doğal gazın rezervinin ancak bir yıl içinde belirleneceği gerçeği dururken şimdiden hoplayıp zıplamanın da bir anlamının olmadığını düşünüyorum.

Doğalgazın ülkemizin kullanımına ne zaman başlanacağı d son derece meçhuldür.

Gerçi Erdoğan 2022 de hizmete gireceğini belirtti ama bunun imkansız olduğunu uzmanlar belirtiyor uzmanlar bunun kullanımına girmesi için en az 5 ya da 6 yıla ihtiyaç bulunduğunu belirtiyor hem bulunan rezervin tüm ülkeye yetmeyeceği ve bunun da ancak 7 yıl yetebileceği de bilinen bir gerçek bu yüzden ben verilen müjdenin ülke genlinde vatandaşlar üzerinde bir hayal kırıklığı yarattığı görüşündeyim.

Dileğim keşfedilen doğalgaz rezervinin daha da arttırılması ve keşfin daha derinlere inip daha çok doğalgaza ulaşılmasıdır.

63 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.