Hoşgeldiniz  

MÜJDECİ “GENÇLERİMİZİ BU BATAKLIKTAN KURTARALIM”

admin | 01 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, Merkez İlçe Başkanı ve eski Yeşilay Başkanı Şehmus Yılmaz ve parti heyeti ile birlikte Yeşilay Haftası kapsamında Yeşilay Batman Şubesi Başkanı Yılmaz Aydın’ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, Batman’ın en büyük sorunlarından birinin uyuşturucu olduğunu ifade ederek “İlimizde partiler üstü konuların başında gelen ve hızla arttığına şahit olduğumuz uyuşturucu bağımlılığı; gençlerimizi kaybetmemize, toplumsal huzurun bozulmasına, manevi değerlerin zayıflamasına ve ailelerin dağılmasına neden oluyor. Zararları açıkça bilinmesine karşın, zararlı madde kullanımına eğilimlerinin her geçen gün arttığını gözlemliyoruz. Elbette sadece uyuşturucu değil, kumar, alkol, sigara, teknoloji gibi bağımlılıklar da biyolojik, psikolojik, sosyolojik ve kültürel boyutlarda yozlaşmalara neden olmaktadır. Gençlerimizi hatta çocuklarımızı tehdit eden bu bağımlılıklar ile ilgili olarak Yeşilay’ın çalışmalarını yakından takip ediyor ve destek sağlıyoruz.

Geçen aydan itibaren İl Başkanlığımızca uyuşturucu sorunu ile ilgili olarak “Kararlı Olun, Bağımlı Olmayın” adlı uyuşturucu maddelerin yasadışı üretimi, ticareti ve kullanımıyla kararlılıkla mücadele etmek amacıyla bir çalışma başlattık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi bu tür tehditlerden korumadan refaha ve toplumsal huzura ulaşma şansımız bulunmuyor.

Yeşilay Haftası, başta madde bağımlılığı olmak üzere tüm bağımlılıkların hayatın önünde çok ciddi bir engel olduğunu hatırlamamız için iyi bir fırsat. Oduncular sitesi yanında bulunan Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin (YEDAM) de faaliyetlerini çok önemsiyoruz. DEVA Partisi olarak, başta Yeşilay’ın olmak üzere tüm bağımlılık ile mücadele çalışmalarına destek vereceğiz. Gittiğimiz her yerde, ulaştığımız her insana madde bağımlılığı ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Her taraftan zor günler yaşayan vatandaşlarımız, bir de zararlı maddelerin bağımlılığı üzerinden çocuklarıyla tehdit edilir duruma gelmiştir. Dolayısıyla gençlerimizi bu bataklığın içinden çekip çıkarmak hepimizin en asli görevlerinden biridir” dedi.

117 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.