Hoşgeldiniz  

MÜJDELERE SEVİNEMİYOR BU MİLLET…

Halit BEYTÜT | 06 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’ta millete müjde diye daha önceden tahmin ettiğimiz gibi yine bulunan doğalgazdan bahsetti.

Ülkemizde doğal gazin bulunması elbette ki sevindirici bir olaydır bu konuda emri geçenleri elbette kutluyoruz.

Ama unutulmaması gereken ve milletin beklediği müjdeler bunlar değil. Milyonlarca issiz is beklerken, pandemiden büyük ölçüde mağduriyete uğrayan esnaf ve pandemi döneminin hakları ödenemez sağlık çalışanları ile binlerce üniversiteli gencin beklediği müjdeler bunlar değil.

Sayıları 5 milyon 700 bin Z kuşağı gençlerin beklediği müjde değil. Milletin yüzünü güldürecek ve Allah razı olsun dedirtecek müjdeler bunlar değil bu müjdeler.

Gençlerimizin hayalleri yok olmuş, gençlerimizi yüzde 72’si başka ülkelere gitmeyi istiyor.

Kendi vatandaşları is bulma umudunu yitirmiş bir genç neslimize reva görülen bu karamsarlık attık canlarına tak etmiş ve kendi ülkelerinde hayallerinin bile yitirilmiş olduğuna kapılmış giden bu pırıl pırıl geleceğimizin sahiplerini umutsuzluğa itenlerin doğalgaz buluşunu müjdeleyenlere artık inanmıyor bu nesil.

Hayatin acımasız çarkları arasında kendilerini sıkışmış hissine kapılan yarınlarımızın teminatı dediğimiz gençlerimiz artık hayallerini bile yitirmiş bulunmakta ve müjde diye lanse edilen doğal gazın bulunmasını bile umursamıyor.

Beklentilerini bulamayan ve günlerce siyasilerin ülke sorunlarını bir kenara atıp söz düellosuna kapılan siyasetçilerden de bıkmış usanmıştır yeni nesi gençlerimiz.

Her şeyden önce ülkedeki sorunlar çözmesi gerekenlerin gençlere karsı takındıkları umursamazlık zorlarına gidiyor ve kendilerini hatırlama gereğini bile duymayanlara son derece kırgın olduklarını adeta haykırma gereğini duyuyorlar.

Bu yüzden Cumhurbaşkanımızın verdiği müjdeler milletin beklentisinden uzak bir görüntü sergilemiştir.

Dileğim milletin mutlu olduğu mağduriyetlerin telafi edildiği daha anlamlı müjdelerin verilmesidir.

52 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.