Hoşgeldiniz  

“MÜLAKATI KALDIRACAK, YÖK’Ü KAPATACAĞIZ”

admin | 11 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, Batman’daki okulların durumunun gün geçtikçe kötüye gittiğini belirtti.

Batman’daki okullara hizmetçi ataması yapılmamasını ve birçok okulun pandemi tedbirlerinden uzak olmasını eleştiren DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, “İlimizin her noktasında bulunan okullarda fiziki şartlar çok kötü durumda bulunuyor. Covid etkisinin sürdüğü bir ortamda önemi daha da artan temizlik maalesef unutulmuş ve okullar kaderine terk edilmiştir. Öğrencilerin sağlıklı şartlar altında eğitim alması mümkün değildir.

Okulların mevcut durumu, eğitim alanındaki idarecilerin kamuoyuna alenen yalan söylediğini ortaya koyuyor. Ebeveynler, okul aile birliğinin; velilerden aldığı paralar ile okulların temizliğinin yapılmaya çalışıldığını belirtiyor.  Saraya, savaşa, yandaşa bütçe bulan iktidar; okulların temizliğine bütçe bulamıyor. Sınıflara bir dezenfektan bile yerleştirmekten acizler. Eğitime ayrılan 211 milyar liralık bütçe, okulların temizliğine bile gitmediyse, nereye gitti? Bu para neye harcandı, kimlerin cebinde? Eğitim ailelerin eliyle mi yürütülecek? O halde size ne gerek kaldı?” ifadelerini kullandı.

“GENÇLER OKUMAK İSTEMİYOR”

Gençlerin sıklıkla “okumaktan ümidimizi kestik” ifadesi ile karşılaştıklarını belirten DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, “Vatandaş buluşmalarımızda, esnaf ziyaretlerimizde sıklıkla 2-3 diplomaya ve sınavlarda aldıkları iyi puanlara rağmen liyakatsizlikte ve torpilde sınır tanımayan bir sistem nedeniyle işsiz kalan vatandaşlarımız ile karşılaşıyoruz. Dolayısıyla lisede ve üniversitede okuyan gençlerimizi büyük bir ümitsizlik kaplamış durumda. Çünkü çok zor şartlar altında ve çok yüksek hayat pahalılığının olduğu bir ortamda, yıllarını vererek okumalarına rağmen sırtlarını dayayacakları Akp ve Mhp’li yakınları olmadığı için bir işe atanamayacaklarını düşünüyorlar. Gençlerimizin dününü, bugününü ve yarınını çalan; hayal bile kurmalarına müsaade etmeyen bir iktidar ile karşı karşıyayız. Unutulmamalıdır ki gençlerimiz ve öğrencilerimiz tüm siyasi çıkarların üzerindedir. Onları kaybedersek, geleceğimizi kaybederiz. “ dedi.

“MÜLAKATI KALDIRACAĞIZ”

Türkiye’de hak edenin hak ettiği yere gelmesi için mülakat sisteminin büyük bir engel olduğunu belirten Müjdeci, “İktidarın yandaşlarını işe almak için kullandığı mülakat sistemini ortadan kaldıracağız. Gençleri sınav kaygısı ile baş başa bırakmamak için üniversite giriş sınavlarını yılda birkaç kez düzenleyeceğiz. Üniversiteleri hızla bilim yuvası olmaktan uzaklaştıran ve iktidarın güdümü altına giren YÖK’ü kapatacağız. Türkiye’nin özgür, özerk, bilime ve performansa dayalı ilerleyen bir üniversite sistemine ihtiyacı var. Gençlerin çalışma hayatıyla erken yaşta tanışmasını sağlayacak, onların girişimciliğini destekleyecek ve yeni yatırım alanlarını mutlaka kuracağız.” İfadelerini kullandı.

35 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.