Hoşgeldiniz  

MÜLKİ İDARE AMİRLERİNE VEDA YEMEĞİ

admin | 27 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Vali Hulusi Şahin,  İçişleri Bakanlığı 2020 Yılı Mülki İdare Amirleri atama kararnamesiyle İlimizde görev yaparken başka İllere atamaları yapılan Vali Yardımcısı Kağan Mekan Çeviren, Kozluk Kaymakamı Osman Bilici ve Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç için veda yemeği verdi.

TP Kristal Parktesislerinde düzenlenen veda yemeğine; Vali Hulusi Şahin, eşi Ebru Şahin, Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Vali Yardımcısı Tuğba Polat, Beşiri Kaymakamı  Sinan Aşcı, Gercüş Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Sason Kaymakamı Abdullah Özadalı,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsa Çakmak katıldı.

Yemekten sonra kısa bir konuşma yapan Vali Şahin “Biz bu mesleğe başlarken, bu memleketin dağında, tepesinde, kışında, ayazında, sıcağında ve soğuğunda çalışmayı göze alarak geldik. Bu meslek yaklaşık 150 yıldır devam eden bir gelenektir. Daha büyük alanlarda tayinler olurdu, Manastır’dan-Yemen’e, Trablus’tan-Bosna’ya tayin olurdu ve 2-3 ayda ancak giderlerdi. Biz bu geleneğin son zincirleriyiz. Anla ve şanla görevimizi yaparız, bayrağımızı dalgalandırırız, devletin itibarını da en yüksek noktada tutarız. Tutmaya da devam edeceğiz. Kardeşlerimiz gittikleri yerlerde bu duygularla çalışacaklar. Başarılı olacaklarına da hiç şüphe duymuyorum” diye konuştu.

Batman’da görev yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Mülki idare amirleri ise görev sürelerinde kendilerine verilen desteklerinden dolayı Vali Şahin’e teşekkür etti.

173 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.