Hoşgeldiniz  

MÜLTECİLER ÜLKESİ OLDUK…

Halit BEYTÜT | 25 Temmuz 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Suriye iç savaşıyla başlayan mülteci akınının arkası kesilmiyor.

Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden Avrupa hayaliyle yola çıkan düzensiz göçmenler soluğu Türkiye’de alıyor.

Milyonlarca mülteciyi barındıran Türkiye, dünyanın adeta kaçak cenneti oluyor. Yurdun her yerinden adeta kaçak fışkırıyor.

Polis uygulamalarında adım başında yeni kaçaklar yakalanırken Konya’da dur ihtarına uymayan bir sürücü, kovalamayla durduruldu.

Aracın içinden 8, bagajında da 2 Suriyeli kacak göçmen çıktı. Milyonlarca Suriyeli yetmezmiş gibi son günlerde başlayan büyük Afgan göçü, vatandaşları daha da tedirgin ediyor.

Kaçak göçmenlerin gitmek istediği Avrupa’nın niyetinin ise bunları para karşılığında Türkiye’de tutmak oldu.

Milyonlarca işsizimiz varken, son dönemlerde ekonomik açıdan büyük zorluklar varken ve de kendi fakirimizi doyuramazken Suriye ve bu kez de Afgan mültecilerine biz Mevlana dergahıyız kim olursanız olun yine de gelin deniliyorsa bu benim ülkemin insanlarını tamamını dışlamak anlamını taşımıyor mu?

Afgan göçmenlere bakıyorum da aralarında kadın, çocuklar yok ne oldu da çocuklarını, kadınlarını ülkelerinde bırakıp neden soluğu ülkemizde alıyorlar anlamak mümkün değil.

Benim ülkemin insanı pandemi nedeniyle büsbütün perişan olurken milyonlarca mülteciye buyurun gelin demenin ne anlamı var?

Avrupa kendi vatandaşlarının huzurunu bozmamak için mülteci kabul etmezken, bizim zati muhterem iktidar neredeyse gele mültecilerin ayaklarına kırmızı hali serecek gibi bir tutum sergiliyor.

Bunca mülteciyi barındırmak, onlara her turlu yardımı esirgemeyenlerin pandemi döneminde kendi vatandaşların 5 maskeyi bile çok gördüklerini unutmadık.

Biz kendi yurdumuzda adeta mülteci konumuna düşmüşüz.

Bu aziz vatanda ne Suriyeliyi nede çocuk çocuğunu ülkesinde bırakıp kaçanları barınmalarını istemiyoruz…

146 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.