Hoşgeldiniz  

MUNZUR’A HAYAT VERDİ, SIRA DİCLE’DE

admin | 30 Temmuz 2019 | Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Sağlık, Spor, Teknoloji, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

MUNZUR’A HAYAT VERDİ, SIRA DİCLE’DE

Tunceli’nin Munzur Çayı kenarında yaptığı milyon dolarlık otel yatırımıyla tüm gözleri üzerine çekmeyi başaran Mardinli iş adamı Tacettin Yertüm, sıradaki hedefinin Antik Kent Hasankeyf’te Dicle Nehri kenarında 5 yıldızlı otel olduğunu söyledi.

Güneydoğu’ya verdiği önem ile bilinen Yertüm, Türkiye’nin yanı sıra Dünya’nın Kahve markaları arasında bulunan Artukbey Kahvenin de sahipliğini yapıyor. Güneydoğu’da onlarca Artukbey Kahvesi bayiliği vererek Dünya Markası yaptıklarını belirten iş adamı Tacettin Yertüm, bölgenin canlanması ve hak ettiği konuma gelmesi için Turizmin şart olduğunu söyledi.

HASANKEYF’E 5 YILDIZLI OTEL YAPACAK

Tunceli’de Türkiye’nin ilk çadır kamp konseptli 5 yıldız ayarındaki oteli hizmete koyarak 1 milyon dolarlık yatırım yapan Mardinli iş adamı Tacettin Yertüm, sırada Hasankeyf’te Dicle Nehri kenarında yeni bir otel açmak olduğunu söyledi.

HASANKEYF VE DİCLE’YE 5 YILDIZ YAKIŞIR

Bir turistik gezi sonrası Tunceli’nin meşhur Munzur Çayı kenarında 5 dönüm üzerine lüks bir otel inşa ettiklerini belirten Mardinli İş Adamı Tacettin Yertüm, Batman’ın Antik Kenti Hasankeyf ve Dicle Nehri’nin 5 yıldızlı bir oteli hak ettiğini söyledi. Yertüm; “Bizimle beraber Munzur Nehri iş adamları için cazip bir yatırım merkezi haline geldi. Sırada Dicle Nehrinde 5 yıldızlı bir projemiz var. Ardından Fırat Nehri ve şartlar oluşursa Nusaybin beyaz Suda bölgenin doğal yapısına uygun yatırımlar yapmayı planlıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yatırım seferberliğini kendi bölgemizde yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu. (BHA)

1378 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.