Hoşgeldiniz  

MÜSİAD’DAN ‘ASGARİ ÜCRET’ TEKLİFİ

admin | 18 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD Batman) Başkanı Aladdin İraz, 2022 yılı için belirlenecek asgari ücretin enflasyonun üzerinde bir zam görmesi gerektiğini dile getirdi.

MÜSİAD, Asgari ücrete yapılacak zammın enflasyon oranı kadarlık kısmının işveren, üzerindeki kısmın da devlet tarafından üstlenilmesi çağrısında bulundu.

Konu ile alakalı açıklama yapan MÜSİAD Batman Başkanı Aladdin İraz “Çalışanların daha iyi maddi koşullar altında çalışması, hayatlarını daha müreffeh bir şekilde sürdürmeleri, alım güçlerinin artmasının en az çalışanlar kadar, işverenleri de memnun edecektir. Bu bağlamda 2022 yılı için belirlenecek asgari ücret zammının, işveren üzerindeki asgari ücret vergi yüklerinin bir kısmı azaltılmak sureti ile mutlaka yıl sonu enflasyon oranının üzerinde olması gerektiğini düşünüyoruz. İşverenin asgari ücret yükünün hafifletilmesi noktasında da yapılacak zammın enflasyon oranı kadarlık kısmının işveren, üzerindeki kısmın da devlet tarafından üstlenilmesinin iyi olacağı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

36 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.