Hoşgeldiniz  

MUTABAKAT NASIL SAĞLANIR

Halit BEYTÜT | 21 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

31 Mart yerel seçimlerinden sonra hala çözüme ulaşılamayan İstanbul seçiminin ardından cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan yaptığı konuşmada 82 milyon ülke insanının kucaklanmasının zamanının gediğini, kızgın demirleri soğutmanın zamanının geldiğini ifade ederek bir bakıma ülkenin artık kısır döngülerden uzaklaşmasının gerektiğine işaret ederken kendisini karşılamaya gelen İstanbul belediye başkanı Ekrem İmamoğlunun elini sıkmaması ne nedenli çelişkili bir olay olduğunun kanıtı olmuştur.

31 Mart seçimlerinin ardından geçen 21 gün hala Belediye seçiminin tartışılmasının ülkeye ne denli zarar verdini bilmelerine rağmen inatla İstanbul seçimini içlerine sindiremeyenlerin ortaya koydu tutum ve davranış ülkenin hem ekonomik hem de dış sorunları artık umursamadıklarının da kanıtı olmuştur.

ABD S 400’ler için son derece kararlı bir tutum sergileyip ülkemizi adeta tehdit ederken. Ülke ekonomisinin son drece krizli bir dönem yaşanırken ülkeyi yönetenlerin son derece İstanbul seçimlerin odaklanmış olması son derece büyük bir vurdumduymazlıktır.

Ülkenin böylesine temel sorunları varken sadece bir yerel seçim için bu denli ısrarlı olmalarının bir anlam taşımadığını ifade etmek isterim.

Millet aş, millet iş ve millet mutfağının artık yandığın feryat ediyor da bunun kulak ardı edilmesine bir anlam vermenin de mümkün olmadığını özellikle vurgulamak isterim.

Bu ülkenin acilen çözüm bekleyen sorunları varken İstanbul seçimini kazanmasına rağmen Ekrem İmamoğlunun elini sıkmamanın da bir cumhurbaşkanına yakışmadığını özellikle vurgulamak isterim. Milleti kucaklayacağını milletle bir bütün olmayı öngördüğünü ifade eden cumhurbaşkanının birilerine karşı küslük taslamasını da içimize sindirmenin mümkün olmadığın ifade etmek isterim.

Ülkemiz artık kısır döngülerle zaman kaybedilmesinin zamanının çoktan geçtiğini ifade etmektedir.

Ülkemizi yönetenlerin özellikle dış mihraklarla son dönemlerde bir bakıma barışık olmamasını da bir eksiklik olarak gördüğümüzü söylemek abartı olmaz sanırım. Bu ülkenin dört bir yanı ateş çemberiyle boğuşurken bizim sanki hiç bir sorunumuz yokmuş gibi sadece İstanbul belediye seçimin odaklanmış olmasının kabul edilir bir yanının olmadığını vurgulamakta yarar görüyorum.

Amerika’nın onursuz başkanı Trump her demde ülkemize yönelik tehditvari sözler sarf etmesinin karşılığın bulmadığı sürece bu tehditlerinin ardı arksı kesilmeyecek ve bizleri olmadık tehditlerine devam edecektir bu yüzden iktidar kanadının artık basit gerekçelerle değil ülkenin temel sorunları olan işlerle uğraşmasın gerektin bir kez daha vurgulamakta yarar görüyorum.

464 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.