Hoşgeldiniz  

MUTSUZ İNSANLARIN ÜLKESİMİ OLDUK?

Halit BEYTÜT | 07 Kasım 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bizler, koşullar ne olursa olsun, sevincini ve gelecek güzel günlere olan umudumuzu hiç kaybetmez, en zor zamanlarda bile gülmeyi ve gülümsemeyi yüzünden eksik etmezdik.

Şimdi o neşeden eser yok otobüste, trende ya da oturduğumuz bir kafede neredeyse gülen bir yüze rastlamak mümkün değil.

Peki, ne oldu da bu hale geldik?

Sahi; nereye gitti bizim ortak tasa ve sevinç taşıyan, aynı şeylere gülüp aynı şeylere ağlayan insanlarımız Ne oldu, nasıl oldu da toplum hem bu derece mutsuz hem de her konuda bölünmüş bir hale geldik?

Bunu sadece ben söylemiyorum; yapılan araştırmalar da bu acı gerçeği ortaya koyuyor. Öyle ki; iktidarın 20 yıllık icraatları, artık kendi taraftarlarını bile mutlu edemiyor, mutlu hale getiremiyor. Tabiri caizse ülkemiz mutsuz insanların ülkesi olup çıkmıştır.

Ülke insanının yapılan bir araştırmaya göre yüzde 54′ ü mutlu değilim diyor da zatı muhterem iktidar bunun neden kaynaklandığını bile umursamıyor ve ülke insanının bu mutsuzluğunu hala görmezlikten geliyor.

Ülkeyi 20 yıldır yönetenlerin, bu tablo karşısında oturup bir düşünmesi ve “Acaba nerede yanlış yaptık?” demesi gerekmez mi?

Ama nafile her zaman olduğu gibi yine umursamaz tavır ile ülkeyi güllük gülistanlıkmış gibi gösterme talihsizliğini yineleyip duruyorlar.

Halkın yüzde 54’ü mutlu değilim diyorsa, bunun en büyük sorumlusu hiç kuşkusuz ki; 20 yıllık iktidarın sonucudur.

Mutsuz bir ülke ve mutsuz bir halk elbette ki yönetenlerden doğal olarak memnun olmaz ve özellikle 20 yıl gibi uzun bir sure iktidarda tuttuğu yönetimden memnuniyetsizliğini dile getirecektir.

Bu cennet misali ülkenin insanlarının böylesine bir mutsuzluğa düşürenlere olan güvenini de doğal olarak yitirecektir. Bunun başka bir anlamı yoktur olamaz da.

Bu millet bir zamanlar küçücük evlerde, daracık sokaklarda yasamaktan asla sıkılmaz ve çok daha mutluydu.

Tüm yoksunluğa rağmen hayatından memnuniyetsizlik duyma ve her şeye rağmen mutluydu. Ama simdi mutsuzluğa sürüklenmiş ve geçmişi arar hale getirilmiştir.

İşte buda bugünkü iktidarın acı semeresidir.

Bu ülkenin insanının yüzünü bir nebze olsun güldüremeyenlerin eseridir bu günkü mutsuzluk tablosu.

Bizlere gülmeyi unutturanların millet nezdinde ki itibarı da kalmamış güvenirlilikleri de.

Bu yüzden kim ne derse desin bu iktidarın artık tereddütsüz ülke yönetiminden gitmesi ve gideni aratmayacak yeni bir yönetimin ülkenin başına gelmesi artık kaçınılmaz bir hal almıştır.

42 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.