Hoşgeldiniz  

MUTSUZLARIN ÜLKESİ OLDUK

Halit BEYTÜT | 17 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Cennet misali bir ülke olarak bildiğimiz ülkemizin son dönemlerde ne kadar zorluklarla karşı karşıya kaldığını gördükçe üzülmemek elde değil.

İşsizlerimizin sayısı her geçen gün bir orduyu oluştururken, hayat pahallılığı insanlarımızın canını yakarken, fahiş fiyatlarla ürünlerini satan paragözlerin istilasına uğramışken, bir zamanların mutluluk kokan ülkesinde şimdi açlık, sefalet ve en önemlisi çaresizlik yaşanmaktadır, birilerinin saltanat sürdüğü büyük bir skimin ise açlık sınırında olduğu ve çaresizliğin korkunç pençesinde kıvranıp durduğu insanlarımızın n denli zor yaşam koşulları altında yaşam mücadelesi verdiğini kimselerin görmezlikten gelmesi en büyük talihsizliktir.

18 yıldır iktidarı ellerinde bulunduranların ülke insanının refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştırmak yerine onları sefilliğe itmelerine tanık omluk verilen iktidarın ne denli vefasızlık gösterdiğine de tanık olmaktayız.

İşsizler ordusu er geçen gün büyüyüp çoğalırken fakirlik diz boyuna değil gırtlağa kadar uzamışken, zat muhterem iktidar yetkililerinin hala utanmadan ortamı güllük gülistanlıkmış gibi göstermeleri karşısında insanlarımızın tüyleri artık diken olmaya bile başlamıştır.

Bir zamanlar içinde yaşamaktan son derece büyük mutluluk duyduğumuz canım ülkemizde artık şen şakrak olan gençliğim rahat bir şekilde yaşama ortamını bulamadığı için artık gülen gözlerinde tebessüm değil hüzün şarkısı okunmaktadır.

Benim vatandaşımın yüzü gülemez olmuş geleceği ile ilgili h0iç ala hiçbir umut görememektedir.

İnsanlarımızın karamsarlığa düşmelerine neden olanlar ise ne yazıktır ki hala benden olanlara da benden olmayanlarla uğraşmakta kendinden ayan olmayana ateş püskürtmekte ve kendinden yana olanları da gereken her türlü kıyakçılığı yapmaktan kaçınmamaktadır.

Bu yüzden benim ülkem üzülerek ifade etmek isterim ki mutsuzların ülkesi olmuş ve özellikle de çaresizlerinde en büyük çaresizliğini yaşamaktadır.

Ülkemi yönetenler ülkemin insanını ayrıştırıcı bir zihniyete sürüklerken, insanlarımızın bir zamanlar kardeşçe yaşadığı mutluk ülkesi olan Türkiye şimdi üzülerek iade etmek isterim ki bizden olanlar ve bizden olmayanların ülkesi haline getirilmiştir.

Bu nedenle ben artık beni yönetenlere karşı olan saygımı yitirmiş bulunmaktayım.

Bu ülkenin insanları bir zamanlar kardeş gibi yaşadığı bu güzelim ülkede şimdi ikiye hatta üçe bölünmüşse bu ülkenin adı elbette ki mutsuzların ülkesi adını almıştır.

Öyle bir özlem duyuyoruz ki artık bu ülkenin insanlarını eşit örecek ayrım yapmayacak, ülke insanını birbiriyle barışık olmasına sağlayacak vatan kurtaranlara ihtiyacımız var bizler bunu büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz

59 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.