Hoşgeldiniz  

MUTSUZLUK ARTIYOR

Halit BEYTÜT | 20 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İş yok, para yok, dert çok, borç çok…

Geçim sıkıntısının zirve yaptığı bir dönemde aksi beklenemezdi.

Ülkede mutsuz ve de umutsuz insan sayısı her geçen gün artarken, iktidarın zatı muhteremleri ne yazıktır ki hala muhalefete yüklenip duruyor, vatandaşın acı feryadına kulak verme gereğini bile duymuyor.

İşsizler, artan zor hayat koşulları altında tüm ümitlerini kaybedip, aralarında intihar etmeyi bile tek çare olarak görenlerin ülkesi olduk da hala koltuk koruma savaşlarının galebe geldiği bir ülke olduk.

Türkiye mutsuzların, umutsuzların ülkesi mi olacaktı?

Bu cennet misali vatanda yaşayan asil millete böylesi bir çaresizliği mi yaşatılacaktı? Pandemi de bile tüm dünya ülkeleri ilk etapta kendi vatandaşlarının yaşam koşullarına gereken desteği verip vatandaşlarının mağdur olmamalarını sağlarken, benim ülkemin insanlarına 5 maskeyi bile karşılamama gibi bir yoksulluğu yaşattılar.

Hal böyle iken milyonları bulan işsizim, asgari ücretlim, sadaka zamlarla gününü bile yaşayamayan emeklim, erken yaşta emekliliğe bir türlü ulaştırılamayan insanlarım, dükkânları kapatılan esnafım, restoranlarım, kıraathanelerin günlük nafakasını sokakta kazanan garibanlarımın ülkesinde mutluluk rüzgârları esmiyor artık.

Kendi ülkesinde aradığı mutlu yaşamı bulamayan üniversite mezunları, kahve köşelerinde ömür tüketmeye mahkum edilen gencecik vatan evlatları ne yazıktır ki artık yurt dışına gitmenin planlarını yapar hale getirildiler.

Her aileye 3 ya da 5 çocuk yapın diyen zihniyet mevcut gençleri neden görmezlikten geliyor?

Zor hayat koşulları, her gün biteviye yağmur gibi gelen zamlar milletin belini bükmüş, yaşamın acımasız koşulları altında ezilmeye mahkum edilen bu ülkenin asil insanları böylesine bir zulmü asla hak etmediler.

Yönetenlere baktığınızda ülkenin bir sorunu olmadığını, söyleyip duruyor ve sıkılmadan hatta utanmadan vatandaşın bunca zorlu içinde yaşadığına bile inanmadıklarını belirtip, vatandaşla alay etmekten bile çekinmediklerine tanık oluyoruz.

Milletin sayesinde oturdukları koltukların asıl sahiplerini kale bile almadıklarını üzülerek hatta kahrolarak izliyoruz.

Keşke bu olumsuzlukları yazmasaydım, keşke ülkemi yönetenlere yaptıkları insani hizmetlere övgüler yağdırabilseydim. Keşke milletin oylarıyla siyasetçi kimliğini kazananların millete karşı ahde vefa borçlarını ödediklerini yazabilseydim. Bu yüzden ben gerçekleri yazmayı kendime ilke edinmiş bir basın mensubu olarak birilerine yaranmak için kalemimi asla yalakalıkçılığa yönlendiremem gerçekler acı da olsa söylenmeli ilkesine inanırım…

80 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.