Hoşgeldiniz  

NAFİLE ÇIRPINIŞLAR

Halit BEYTÜT | 22 Eylül 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Öylesine bir dönemden geçiyoruz ki hayatın ağır yükünü omuzlayan vatandan artık yükün altından kalkamaz duruma gelmiştir Ardı arkası kesilmeyen zamlarla vatandaşın alım gücünü sıfırlayanlara hala itibar eden kitleler var işte buna akıl sır erdirilemiyor.

Avrupa ülkelerinde halka yüklenmek isteyen çok cüzi bir zamla o ülkenin insanları kıyameti koparırken, bizde her gün yapılan zamlara sadece bakmakla yetiniliyor.

Yani açıkçası uysal birer koyun haline gelmişiz ki bizleri güdecek çobanlar da her an çoğalmaktadır kendi özgür hür irademizle yansıttığımız seçimlerde ülkenin yönetimini ellerine verdiğimiz iktidar üzülerek ifade etmek isterim ki vatandaşın sorunlarını görmemezlikten gelmekte ve adeta vatandaşı ezmeye devam etmektedirler.

Vatandaşın şimdi itirazları, konuya ilişkin tepkilerini de görmemezlikten gelen iktidar ne yazıktır ki vatandaşı artık yok sayma gibi bir gafletin içinde olmayı yeğlemektedir.

Bu nedenle vatandaşlarımızın artan hayat pahalığına karşı çırpınışları artık ne yazık ki nafile olmuştur.

Yıllardır refah düzeylerini seçip iktidara taşıdığı zatı muhteremlerden bu güne dek hiç mi hiç bir olumlu ve vatandaşın yüzünü güldürecek bir tutum v davranışta olmadılar.

Hal böyle iken v yaşam kalitemizi çekilmez hale getirenlere hala itibar ediyor olmamız bizleri gerçek manada kahrediyor. Bu nedenle artık yaşamı çekilmez hale getirenlerin de vebal altında olmalarına rağmen sağır sultan rollerini oynamaya devam ediyorlar.

Karnı tok sırtı pek olanlar tabiidir ki aç insanın halinden anlamaz işte 82 milyon nüfuslu bu ülkenin insanı yapılan acımasız zamlara reva görüldüğü müddetçe başarıdan söz edenlerin takkesi düşmüş ki görünmüştür ve vatandaşın onlara olan inancı kesinlikle kalmamıştır.

Dünyanın hiçbir ülkesinde kendi vatandaşını böylesine çaresiz bırakan bir iktidara rastlanmamıştır da bunu görmelerine rağmen hala bildiklerini okumaya devam edenlerin tek amacı sanırım vatandaşı daha fazla ezme zihniyetini taşımaktadırlar.

Hani ülkenin durumu güllük gülistanlık olacaktı hani bu ülke çağ atlayıp refah düzeyi insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştırılacaktı benim ülkemin vatandaşı kendi vatanında açlık ve sefillik içinde yaşamayı asla hak etmemiştir bunun böyle bilinmesinde yarar vardır.

Zam furyasıyla yaşamlar çekilmez hale getiren zatı muhterem iktidar mensupları utansız demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

86 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.