Hoşgeldiniz  

‘NAMAZLA DİRİLİŞ’E YOĞUN İLGİ

admin | 28 Nisan 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Davet ve Kardeşlik Vakfı Batman ve Batman Eğitim ve Yardımlaşma Derneğinin Namazı sevdirmek ve Namazı gönüllerden günlük hayata taşımak adına düzenlediği “Namazla Diriliş” Konferansı Batman halkı tarafından yoğun ilgi gördü.

İl Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen programa DKV Başkanı Abdulhakim Erkemen, BEY-DER Başkanı Cengiz Arı ve konuşmacı olarak İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut katıldı.

STK temsilcileri, Siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konferansta kültür merkezinin her iki salonu da doldu. Yer bulamayanlar, merdivenlere oturarak izlemek zorunda kaldı. Açılış konuşmasını yapan Cengiz Arı daha sonra mikrofonu İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut’a bıraktı. İlahiyatçı Yazar Bulut, yüzde 99’u Müslüman olan Türkiye’de 5 vakit namaz kılanların oranının yüzde 30’u geçmediğini belirtti. Bulut, “Garip bir durum ama yüzde 99’u Müslüman olan şu güzel vatanımızda 5 vakit namaz kılanların oranı yüzde 30’u geçmiyor. En iyimser anket sonuçlarında elde ettiğimiz sonuç bu” dedi. Program plaket sunumu, İmam-Hatip Musa EKİNCİ’nin duası ve Yazar Ahmet Bulut’un kitap imzalama töreni ile sona erdi.

264 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.