Hoşgeldiniz  

NASIL AÇ YAŞANILIR BUNU BİZE ANLATSINLAR…

Halit BEYTÜT | 15 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Pandemi nedeniyle bilindiği gibi işçi çıkarma yasağı gelmişti.

İşçi çıkarma yasağı gelmişti gelmesine de bunun yanında da kaş çıkarayım derken göz çıkarma gibi bir de patronların yararlanacağı büyük bir müjdeyi de verdiler bu müjde de işçi çıkarmayacaksın ancak izne çıkarıp ayda ıı68 liraya talim ettireceksin şartını da koydular.

Bu da en çok patronların işine yarayan bir madde oldu ve patronlar ad canıma minnet deyip çalıştırdığı işçilerin büyük bir bölümünü izne ayırarak aylık olarak 1168 liraya mahkum ettiler.

Hal böyle olunca da işlerini kaybeden ve izne ayrılan işçiler de aylık olarak aldıkları 1168 lira ile nasıl geçinebileceklerine dair bu maddeyi koyan zatı muhterem hükümet yetkililerine bu parayla nasıl geçinebileceklerinin formülünü de vermelerini isteyerek bir bakıma verilen bu anlamsız karara olan tepkilerini dile getirdiler.

Bunca insanı hem hak ettiği maaşından edeceksiniz hem de lütfen 1168 lira gibi cüzi bir aylıkla onların onurunu kıracaksınız.

Bu nasıl bir anlayış ve bu nasıl bir haksızlıktır anlamak mümkün değil bir kez olsun Allah sizden razı olsun dedirtin be iktidar sizleri bu makamlara getirenlere karşı hiç mi ahde vefa borcunuzun olduğunu anlayamayacaksınız.

Ülkemde 18 yıldır iktidarda bulunan ve onları bunca hiçbir siyasi partinin erişemediği böylesi bir vefa örneğini gösteren vatandaşınız yüzünü bir kez olsun güldürme gibi bir anlayış içinde olmayacaksınız.

Bu ülkenin öylesine vefakar, öylesine her türlü sıkıntıya katlanma erdemliliğine katlanan böylesi bir milleti üzmeye hakkınız yolmadığı gibi onların sıkıntılarını ve eksikliklerini kendi sıkıntılarınız ve kendi eksiklikleriniz olarak görme gibi bir erdemlilik içinde olmayacak mısınız.

Bu millet sizlere gereken önemi ve değeri vermiştir de sizler neden onlara karşı gereken değeri ve önemi verme gibi bir olumluluk içinde olmazsınız.

Doğrusunu söylemek gerekirse anlamak mümkün değil.

Bu ülkenin insanı sabırlıdır, sıkıntılara göğüs germe gibi bir olgunluk içinde olmayı bilir ama kendisine karşı yapılan haksızlıklara da asla boyun eğecek bir millet değildir.

Kime v kimlere değer verdiyse onlardan da alnı değeri görme isteğindedir bu millet ancak bizler ne yazıktır ki bunca zamandır bu iktidardan milletine gereken ilgiyi ve alakayı vermediğini görüyor ve bundan da son derece rahatsızlık duymaktayız.

Ben böylesi bir vefa örneğini sergileyen bu aziz milletin görmesi gerektiği ilgiyi göstermekten kaçınanlara karşı son derece öfke duyduğumu da belirtmekte yarar görüyorum.

104 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.