Hoşgeldiniz  

NASIROĞLU’NDAN TEŞVİK AÇIKLAMASI

admin | 25 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ASKON Batman Şube Başkanı M. Selman Nasıroğlu, 66486 sayılı SGK Prim Teşvik süresinin 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Nasıroğlu açıklamasında “Batman İlimizin de bulunduğu ve bölgemiz işverenlerinin sabırsızlıkla beklediği 2020 yılı parametreleriyle çalışan başına işveren prim payında 176,58 TL indirimin sağlanacağı teşvikin süresinin 1 yıl daha uzatılmasına dair 2137 Sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile 23 Şubat 2020 Pazar Günü Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. 29.5.2013 tarihli 6486 Sayılı Kanun’la yürürlüğe giren ve Sosyo-gelişmişlik endeksi düşük illerde üretim ve istihdam imkânlarının arttırılması için verilen 5510 sayılı kanunun 81’inci maddesinin 2’inci fıkrası uyarınca, sigorta primine esas kazanç alt sınırı üzerinden uygulanacak ilave 6 puanlık sigorta primi işveren hissesi teşviki 31.12.2020 tarihi sonuna kadar uzatılması bölgedeki yatırımcıları sevindirmiştir” dedi

Nasıroğlu; Prim tahakkuk işlemlerinin sona ereceği bugünden önce pazar günü yayınlanması nedeni ile gözden kaçmaması ve işverenlerin eğer öncesinden Ocak 2020 Dönemine ait tahakkukları mali müşavirler tarafından yapılmış olması durumunda muhasebe birimleri ile görüşerek gerekli düzeltme taleplerinde bulunmak gerekecektir. Özellikle gelişmekte olan illerin için,6 puanlık indirim yıllık değil de uzun vadeye yayılması gerektiğini söyledi.

Yatırımcılarımıza ve işletmecilerimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

181 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.