Hoşgeldiniz  

NE APTALLIKLAR ÖĞRETİLİYOR…

Halit BEYTÜT | 27 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Sadece siyasette görmüyoruz zihni ele geçirilen insan izlerini. Pandemi döneminde bilim dedikleri tartışılmaz inanca, dine dönüştürüldü, sorgusuz, sualsiz kabul etmemiz otoriteliğe boyun eğmemiz bekleniyor ki şaşırtıcı değil.

Kırk yıldır insanlar hayatlarını piyasa güçlerinin çekip çevirmesine davranışlarını şekillendirmesine izin verdi.

Öğrenilmiş, öğretilmiş aptallık dünyayı kuşattı.

İnsanlık teslim alındı. İnsanın özgür iradesi katledildi. İnsanda mantık, ilke aranmaz hale geldi.

Sonuçta şu cümleyi sık sık duymuyormuşsunuz, insanlık bitti diye.

Her gün haberlerde akla hayale gelmeyecek dramatik olaylar silsilesini okumuyor, seyretmiyor muyuz?

Hümanizm öldü, barbarlık kazandı.

Bencilleştirilen insan nihayetin…

Böylesi bir dönemi yaşama talihsizliğindeki insanlar artık umutlarını, hayallerini, dahası geleceklerini bile düşünemez duruma getirildiler.

Her türlü dayatmaya ve de baskıya rağmen bu haksızlığın ve de hukuksuzluğun girdabında son derece büyük zorluklarla karşılaşmalarına rağmen bundan kopmamayı kendilerine ilke edinmiş güruh kesimi var.

Bunların çoğu da boyun eğmişliğin tek getirisi olan çıkar ve menfaat için katlananlardır.

Bir yanda ezilen, yaşam koşulları altında çaresizliklerle boğuşan büyük bir kesim diğer yanda her türlü zorluklara rağmen sadece menfaati için bu çaresizliği yaşatanların arkasında olmayı yeğleyen belirli çıkar grubu.

İnsanlara acımasız yaşam koşullarını reva görüp hala ben bilirim dayatması içinde olanla artık miadını tamamen doldurduklarının bilincinde olmalarına rağmen bulundukları yere sımsıkı sarılmış bırakmamayı ısrarla sürdürme talihsizliğinde bulunuyorlar.

Bu ülkenin insanına yaşamında görmediği yoksulluğu, çaresizliği yaşatanlar bilsin ki yolun sonu görülmüştür artık kurtuluş yoktur

Pandemi illetini mazeret gösterip ülke vatandaşlarını açlığa, yoksulluğa, çaresizliğe itenler ne yazıktır ki hala bu ülkenin tek sahibiymiş gibi tutum sergilemekten kaçınmıyorlar

Gün geldi, devran döndü hesap sorma zamanı da artık kapıda.

Ülkeyi bu duruma getirenler elbette ki bunun hesabını millete vermek zorundalar unutulmasın ki kendilerini bu oturdukları makamlara getirenler millettir ve günü gelince de yine bu millet bunu sorgulama hakkına sahiptir.

71 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.