Hoşgeldiniz  

NE ÇOK DEĞERLERİ YİTİRMİŞİZ…

Halit BEYTÜT | 09 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Eskiden vefa vardı sadakat vardı güven vardı kim nasılsa öyle görünüyorsa öyleydi, yanılgı yoktu, hayal kırıklığı denen şey nadirdi, Kimse kimsenin duygularıyla oynamazdı, kimse kimsenin mutsuzluğu ile mutlu olmazdı.

Ağlayabileceğimiz güvenle başımızı koyabileceğimiz güvenli omuzlar vardı. Büyüğe saygı, Küçüğe sevgi vardı, kimse kimsenin sevdiğine yan gözle bakmazdı.

Namus vardı, ar vardı, edep vardı şimdi sevgiler üç beş günlük olmuş. Huzur vardı sohbetlerde dostluk, birbirini satmak değildi.

Arkadaşlık vardı, kardeşlik vardı ne çok yitirdiklerimiz var bizim, Biz çoktan çok oldukça en çokta yok olduk.

Nice güzelliklerimiz vardı, kardeşlik duyguları doruktaydı, yardımlaşma o dönemlerde olmazsa olmazımızdı, hastalanan bir arkadaşın günlerce başucundan ayrılmaz onun şifa bulabilmesi için rabbimize dualar ederdik.

Kin nedir bilmez sadece sevgi yumağının etrafımızı sarmaladığını görürdük.

Dedikodu yoktu, birbirimizi gammazlama gibi bir çirkinliğe asla tevessül edilmezdi.

Bu yüzden geçmişteki o harika güzellikleri ve o harika yaşam tarzının verdiği büyük hazzı bu dönemlerde öylesine arar hale geldik ki bunu kelimelerle anlatamayız.

Şimdi sadece kirli bir siyasetle yönetilen o güzelim ülkemizdeki insanların arasına nifak tohumlarını ekenler geçmişteki o gurur verici yaşantıyı allak bullak ederek ayrıştırıcı bir zihniyetli insanları birbirlerine adeta hasıma çevirmeye başlamalarını gördükçe insanın içinin kan ağlamaması mümkün değil.

Geçmişteki güzellikler yaşamımıza renk katıyor, insanlarımızın arasındaki kardeşlik bağı her geçen gün güçlenerek devam ediyordu.

Şimdi o günleri arar hale geldik.

Bizleri o günleri arar hale getirenlere alkış tutmamız mümkün mü.

meğer bizler ne kadar da o övülesi değerlerimizi yitirmişiz de haberimiz yokmuş.

Bu ülkenin vatandaşları olarak ayrıştırıcı bir zihniyete bizleri ötürenlere buradan sevgiler göndermemiz gerekir mi. Bu yarattıkları eser ne yazıktır ki cennet misali ülkemizin tüm güzelliklerini de beraberinde alıp götürmüştür.

Benim oylarımla beni yönetenlerin beni ve kardeş bildiklerimi birbirimize düşman gibi göstermeye kalkışırsa ben verdiğim oyu asla helal etmem ve ahrette de bunun hesabının sorulmansa çanak tutarım.

Türkiye benim eşsiz vatanım yaşamaktan mutlu olduğum bu güzel vatanda beni ayrıştırıcılığa sevk edenlere lanetler yağdırmak isterim.

148 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.