Hoşgeldiniz  

NE OLACAK BU İŞSİZLERİN HALİ

Halit BEYTÜT | 11 Mart 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan işsizlik boyutu her geçen gün korkunç boyutlara ulaşırken iktidar kanadının konuya ilişkin hiç ama hiçbir açıklama yapmaması son derece üzüntü verici bir durumdur.

Son bir ayda yapılan araştırmada göre 163 bin işsiz daha işsizler ordusuna katılmış bulunmaktadır.

Özellikle işsizler ordusundaki üniversite mezunlarının çoğunlukta olması da apayrı bir sorundur.

Ülkemizin kanayan yarası haline gelen işsizlik sorun artık dayanılmaz bir hal halini alırken buna üzülerek ifade etmek isterim ki hükümet kanadının konuyla ilgili hiç alma hiçbir irişimde bulunmaması da sanırım en büyük sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

Pazar tezgahlarında çalışan üniversite mezunlarının sayısı bu alanda da yüzde 10’luk bir kısmı oluşturmaktadır.

O zaman benim üniversite okuyayım diyerek umutlanan gençlerimizin bu umudu da ne yazıktır ki küsmüş bulunmaktadır.

Benim üniversite mezunu olmuş artık kendi ayakları üstünde durmaya hazırlanan ve aile bütçelerine katkıda bulunma arzusu içinde olanların artık bu umutlarının da tükendiğini görmüş olmanın büyük üzüntüsünü yaşamaktayız.

Şimdi üniversite okumanın ya da üniversite mezunu olmanın da bir esprisinin kalmadığını özellikle ifade etmek isterim.

Bu yüzden ben ülke genelindeki işsizlerin her geçen gün katlanarak artış kaydetmesi geleceğin en büyük tehlikesini arz edecektir.

Bu tehlike korkunç boyutlar ulaşırsa ve b konuya gereken önlem alınma gibi bir gereklilik bulunmazsa bu tehlikenin ileride ülkemizin en büyük sorun halin gelecektir diye düşünüyorum.

Her ne kadar işsizlerin feryat ve figanları arşa kadar yükselmiş olsa da özellikle maliye ve hazine bakanımız zatı muhterem Berat Albayrak her gün ışıklardan bahsedip oyalama taktiklerine devam ediyor.

Bu ülkenin insanı gerçekçi ve sözlerinde duran bir yönetim anlayışını bekliyor oyalama taktikleriyle uyutulmaya değil.

Yıllardır ülkemizdeki  vatandaşlarımızın gelecekle ilgili hiç ama hiçbir umutlarının kalmadığını görmekte son derece kahredici bir durumdur.

Bu vahim durum varken benim ülkemin yöneticileri hala etrafı güllük gülistanlıkmış gibi gösterme talihsizliğinde bulunmaktadırlar.

Oysa vatandaş kan ağlamakta ve hayat pahalılığı ülke genelindeki vatandaşın mutfağını alev alev yakarken buna yetmiyormuş gibi durumu güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye kalkışanların vatandaşı kandırmaktan öteye gitmedikleri de gerçek manada bilinmektedir.

Ben ülkemizin böylesi bir durumdan kurtulmasını gerçek manada diliyor, vatandaşlarımızın kendi ülkelerinde mutlu bir yaşama kavuşması dileğimdir.

269 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.