Hoşgeldiniz  

NE OLACAK MİLLETİN BU HALİ?

Halit BEYTÜT | 27 Ocak 2022 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hayatın bu amansız girdabında yasam mücadelesi veren ülkemin vatandaşları bu güne kadar yaşayamadığı zorlu bir dönemden geçiyor

Biteviye yağmur gibi gelen fahiş zamlar karsısında hiç olmadığı kadar çaresizlikten ne yapacağını bilemez duruma düşmüştür.

Gelen çekilemez zamlar yaşanırken ülkedeki fırsatçılarda ne yazık ki acımasız zamlar yaparak halkın zorunlu tüketiminde inanılmaz fahiş zamlarla resmen ülkenin en büyük soygunlarını gerçekleştiriyorlar.

Buna bir de denetim görmeyen marketler ise raflarındaki etiketleri her gün değiştirip vatandasın canına okumaya devam ediyorlar. Hükumet yetkilileri her ne kadar haksız kazanç elde edenlere fırsat vermeyeceğiz diyorsa da bunu kimsenin dinlemediğini görüyor ve bildiklerini okumaya devam ediyorlar.

Millet artık gına geçirmeye başlamıştır.

Bu inanılmaz hayat pahalılığı karşısında psikolojisini bile yitirmiş safhaya gelinmiştir.

Her dileyenin ürününü dilediği fiyata satma gibi bir serbestlik oluşmuştur koca ülkede namlarla bunalıma giren millet bir de bu dondurucu kış mevsiminde doğal gaza yapılan zam nedeniyle kombisini açmaya bile korkar hale getirtilmiştir.

Elektrik zammı karşısında da ne yazık ki geceleri sadece bir odada ışığı yakmak çaresizliğine düşürülmüştür.

Zorlu kış Sartları altında ısınamaz duruma düşürülen bu millete reva görülen bu eziyete seyirci kalan bir iktidar var ülkemde.

Artık ne toparlanacak gücü kaldı ne de yaşamından bir tat alma yoksunluğuna düşmüştür.

Bu zorlu sınavdan mutlaka çıkılacak ve bu aziz millet hak ettiği huzuru ve yaşama mutluluğuna mutlaka ama mutlaka ulaşacaktır ama bu iktidarın millete reva gördüğü bu zulmü asla unutmayacaktır.

112 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.