Hoşgeldiniz  

NE SÖYLESEK BOŞ…

Halit BEYTÜT | 20 Nisan 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Siz istediğiniz kadar önlem alın, istediğiniz, kadar pandemiden korunmak için gereken kurallara uyun anonsların yapın yine de duyarsız ve toplumun sağlığını düşünmeyenleri uyarmamazıktan vazgeçiremezsiniz.

Daha düne kadar mavi olan rengimiz ne yazıktır ki artık tamamen kırmızıya dönüştü. Kırmızı renge dönüşmemizin en büyük nedeni yine belirli bir kesimin kurallara uymamaktaki ısrarları olmuştur.

Hal böyle iken iki günlük sokağa çıkmadığımız bu haftanın pazartesi günü yine maskesiz gezmekte ısrar eden çök kimsenin dolaştığına şahit oldum. Her zamanki ısrarla söylediğim bir cezai müeyyidelerin ortaya konmaması bu insanları alışkanlıklarından vaz geçirmezsiniz.

Batmanda ısrarla kurallara uymamakta ısrar eden ve toplumun sağlığını hiçe sayan bu kesime gereken sıkı denetim artık mutlaka uygulanmaya başlanılmalı ve maskesiz gezenlere hiç acımadan cezai müeyyideler uygulanmalıdır.

İlimizin başta valisi ve özellikle emniyet teşkilatımızın yetkilileri bu sorumsuzlara artık kibar davranmayı bırakmalı ve gereken en sıkı tedbirlere vakit kaybetmeden başvurmalılar diye düşünüyorum.

Batmandaki insanların hayatını düşünmeyip kural hatası isleyenlere artık meydan bos bırakılmamalı ve gereken en acımasız ceza işlemini hayata geçirmeliler

Vaka sayısının her gecen gün arttığı ilimizde vatandaşlarımızın hayatlarını kaybetmemeleri adına mutlaka ama mutlaka harekete geçilmelidir diye düşünüyorum

Hemen hemen her gün gerek camilerimizde ve gerekse de belediye ekiplerinin yaptıkları uyarı niteliğindeki anonslara kimsenin aldırdığı yok.

Hal böyle iken ilimizin vatandaşlarının sağlığını hiçe sayanlara artık müsaade edilmemelidir

Bu yüzden artık bu kendini bilmezlere ve toplumun sağlığını tehlikeye atanlara artı gereken müeyyidelerin uygulanmasının zamanının geldiğini düşünüyor, Yetkililerimizin bu konuya büyük bir titizlikle el atmalarını diliyorum…

45 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.