Hoşgeldiniz  

NE YAPACAĞIMIZI BİLEMEZ HALE GELDİK…

Halit BEYTÜT | 06 Temmuz 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Her insanın kendine göre bir sinirlenme yani bir şeylere kızma gerekçesi vardır ama genel olarak çoğumuzun nedenleri galiba artık aynı.

Çünkü hepimiz AKP’nin hedef tahtasındayız ve bu iktidar sinir katsayımızı zorlamak için elinden gelen ve gelmeyen her şeyi yapıyor.

Vatandaşı hayatından bıktıran, umutlarını kiran, çaresizlik girdabına sürükleyen, vatandaşı artık yaşamından bile bezdiren akla hayale gelmeyen uygulamalar yağmur gibi getirilen zamlar, elektriğe, doğalgaza biteviye getirilen acımasız zamlar kelimenin tam anlamıyla hareket bile edemez hale getirildik.

Her alanda vur düzeydeki haksızlıklar ve bunlara karşı sesini yükseltemeyenler, her gün utanmadan, arlanmadan yalan konuşanlar, ülkenin ve elbette dünyanın birçok yerinde davranışlarıyla kadınları hedef alan sapıklar.

Kim olursa olsun bebek ve çocuklara kötü davrananlar, yüzde yüz haklı olanların hakkını yiyenler, devlet dairelerinde torpille atanan düzeysiz tiplerin üstünlük taslama numaraları, kıt zekâlı, ikiyüzlü karaktersiz ve şantajcı tiplerin gazeteci geçinmesi ve birileri tarafından ‘adam’ yerine konulması, ahlaksızlığı ve yalakalığı kendine bir yaşam biçimi olarak benimseyenler, günlük, haftalık, aylık ya da yıllık dönekler yani fırıldaklar, konuşup da hiçbir şey yapmayan korkaklar, avantacı, egoist ve yalnızca kendini düşünen ama gerçekte hiçbir özelliği olmayanlar.

Nerede olursa olsun insanlığı, doğayı, çevreyi, hayvanları ilgilendiren konulara karşı duyarsız kalanlar, ruh hastası, şizofren ve dengesiz davrananlar, kendi kişisel hırs ve kompleksleri uğruna başkalarına acı çektirenler yüzünden yaşantımızı çekilmez, dayanma gücümüzü direnemez duruma düşürülmüştür.

Bu ülkenin insanına reva görülen bunca zulüm neden?

Bu ülkenin insani kendilerini refaha ulaştıracağına inandığı bu iktidardan nedir be çektiği işkence?

Bu durum karşısında her gün sinirden tükenmektense bir gün bile olsa onurlu, fikri hur, vicdanı hür, irfanı hür olarak yaşamaya değer diyorum…

55 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.