Hoşgeldiniz  

NE YAPILIRSA YAPILSIN AŞIRI FİYATLARIN ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR

Halit BEYTÜT | 16 Şubat 2022 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hükümet her söyleminde fahiş fiyatların önüne geçileceğini söylüyor olsa da bu milletin anasını fırsatçılıkla ağlatan vicdan yoksunlarının önüne geçilemiyor.

KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmiş olmasına rağmen bu vicdan yoksunu sadece haksız kazanç elde etmeyi alışkanlık haline getirenler ne yazıktır ki yine bildiklerini okumaya devam edip kanun tanımaksızın yine fahiş fiyatlarda indirim yapma gereğini duymuyorlar.

Enflasyonla mücadele etmek isteyen iktidarı dinlemeyen ve vatandaşı büsbütün mağdur edenlere karsı ciddi bir yaptırım uygulanmadığı sürece bu vicdansızlarla basa çıkmayacak gibi görünüyor.

KDV’nin indirilmesi sonrasında gözler marketlerin raflarındaki etiketlere çevrildiğinde yine aynı fiyatlar ve yine aynı soygunculuğun değişmediğini gözlemliyoruz.

Resmi gazetede KDV’nin yüzde 1’e indirildiği yayınlanmasına rağmen ürünlerini yine zamlı fiyatlarla satmaya devam eden bu soygunculara ciddi anlamda bir yaptırım uygulanmadığı sürece bu hayat pahalılığının önüne geçmenin mümkün olamayacağı aşikârdır.

Bu ülkenin vatandaşına bu zulmü reva görenlere ne zamana kadar müsamaha edilecek ve ne zamana kadar bildiklerini okumaya devam etmelerine göz yumulacak?

Çarşıda pazarda alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar fahiş etiket rakamlarını görünce alışveriş yapamadan evine dönmek zorunda bırakılmışlardır.

İktidar ne kadar bu olumsuz fiyat artışlarının önüne geçeceğini söylüyor olsa da ciddi anlamda bir denetim mekanizmasını uygulamamakta ve bu fırsatçılara adeta fırsat vermektedir.

Bu konuda tüm vatandaşlar artık iktidarın bir an evvel gereken önlemi almasını istemekte ve haksız kazanç elde etmeyi alışkanlık haline getirenlere kayıtsız şartsız ciddi anlamda bir yaptırımı hayata geçirmesini istemektedir.

Aksi takdirde ne KDV’nin yüzde 1′ indirilmesi de hiç bir anlam taşımayacak ve olan da yine gariban vatandaşa olacaktır.

Hükumetin acil olarak bu zamlı ürün satanlara karsı mutlaka gereken acımasız bir şekilde karar almasında büyük yarar olacaktır.

203 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.