Hoşgeldiniz  

NE YAŞAMIN TADI KALDI NE DE TUZU

Halit BEYTÜT | 13 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bir yanda dünyayı sarıp sarmalayan korona virüs illeti, bir yanda da yaşam koşullarının çarkları arasında ezilen acımasız bir yaşamın döneminden geçmekteyiz hiçbir dönemde insanlar bu denli karamsarlığa düşmemiş ve hayattan bu denli umutlarını kesmemişti.

Hiçbir iktidar döneminde bu denli bir çaresizliğin içine girmemiş olan benim ülkemin insanları artık yarınlarından umutlarını kesmiş bir yandan virüs illetiyle can derdine düşmüşken diğer yanda da acımasız zam furyaları altında inim inim inler duruma gelmiş bir ulusun çaresizliğine yanmamak elde mi hayatın tadı tuzu kaçmış bir durumda şimdi de çocuklarımız bu görünmeyen düşman virüsün kucağına atabilme adına okulların açılması tartışılmaya başlanmış.

Veliler, ebeveynler çocuklarını okula gönderip göndermeme arasında bocalayıp dururlarken bilim kurulunun vereceği karar beklenmektedir, çocuklarının hayatıyla ilgili endişeleri olan aileler okulların artın vakarla karşısında hemen açılmasının son derece sakıncalı olacağı görüşünde hemfikirler.

İşte sadece ülkemizin değil tüm dünyanın da artık bocalayıp durduğu ve aşısını bir türlü bulamadığı bu illet virüs hayli can almaya devam ederken okulların açılıp açılmayacağı konusu gündemi oluşturmaya başlamış bulunmaktadır.

İnsanlarımız ne yazıktır ki artık normal hayatı mumla arar hale gelmişlerdir. Yaşam tarzının değiştiği, korona virüsle c içe yaşama zorunda kalınmış bir dönemin nasıl atlatılacağı konusunda hen9üz bir olumlu beyanat verilmiş değil.

Hal böyle olunca insanlar gerçek manada karamsarlığa kapılıp yaşam adına bir amaçlarının da kalmadığına inanmaya başlamış bulunmaktadırlar.

Bu yüzden insanlar artık n yapacağını şaşırmış nasıl hareket edeceğini bile bilmemiş duruma gelmişlerdir.

Hem korona ile savaşsın hem de yaşamın gereği olan gıda ürünlerine yapılan fahiş zamlarla mı uğraşsın bunun altında nasıl kalkılacağına dair hiç mi hiçbir bilgileri yok. İşte böylesi çaresiz bir durumda kendi vatandaşının bir nebzecik bil olsa rahatlamasına olanak sağlama adına ülkemi yönetenlerin seyretmiş olmalarını ben son derece ülke vatandaşına yapılan en büyük vefasızlığı olarak görmekteyim.

Kendi vatandaşının karamsarlığa düştüğü bir dönemde vatandaşının rahatlamasına olanak sağlamak adına gerekenleri yapmaktan kaçın bir iktidarın bu ülke insanına ne kadar zarar verdiğini görmezlikten gelmek kör olmak demektir.

Ben bu ülkenin insanlarına gereken ahde vefa borçlarını ödememekte ısrar eden siyasetçilerin bu ülkenin vatandaşına en büyük vefasızlığını yapmış olduklarına inanırım.

İnsanlarımıza yaşamı zehir eden virüs illeti ile iktidar mensuplarının yaptıkları acımasız zamlarla vatandaşı umutsuzluğa sevk edenlerin bin an evvel kimlerin sayesinde makamda oturduklarını hatırlamalarını tavsiye ederim.

140 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.