Hoşgeldiniz  

“NEBEVÎ MESAJA UYARSAK SORUNLARIMIZ ÇÖZÜLECEKTİR”

admin | 05 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

 

Peygamber Sevdalıları Derneği’ni ziyaret eden HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, Hz. Muhammed (sav)’in topluma bıraktığı nebevi mirasın çağa taşınması gerektiğini ifade etti.

Şerif Durmaz, beraberlerindeki partililer ile birlikte Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen ödüllü siyer yarışmasına toplu başvuru yaparak destek verdi.

Ziyarette kendilerine verdikleri destekten ötürü Durmaz’a teşekkür eden dernek sekreteri M. Emin Uras, yarışmaya yoğun bir katılımın gösterildiğini söyledi.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan M. Şerif Durmaz, siyer yarışması gibi çalışmaların toplumun nebevi mesajla buluşması adına önem arz ettiğini söyledi.

“NEBEVİ MESAJ TOPLUMUN SORUNLARINI ÇÖZMEYE YARAYACAKTIR”

Peygamberin sünnetinin toplum arasında azalmasıyla birçok sorunun baş gösterdiğini vurgulayan Durmaz “Toplum ne zamanki Peygamber ahlakından ve nebevi mesajdan uzaklaştı o zaman sorunlar da arttı. O yüzden siyer yarışmaları ve benzeri çalışmalar toplumun nebevi mesajla tekrardan buluşması adına önemlidir. Zira toplumun sorunlarını ancak nebevi mesaj çözer” diye konuştu.

193 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.