Hoşgeldiniz  

NEDEN BÖYLE DUYARSIZ OLDUK…

Halit BEYTÜT | 22 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Öylesine gıpta ile bakılacak bir ülkenin insanıydık ki tüm Avrupa ilkleri bile bizim birlikteliğimizi ve vatan sevgimize gıpta ile bakarak bizim yerimizde olmanın özlemini çekmekteydi.
Şimdi bakıyorum ki ülkemin güzel insanlarının yarısı bir başka olarak tanımlanıyor bir diğer yarısı ise vatan sevdalısı olarak algılanıyor.
Mevcut iktidar tüm ülkesin insanını kucaklaşması gerekirken üzülerek fide etmek isterim ki kucaklaması gerekirken ayrıştırıcı söylemlerle vatandaşın ikiye bölünmesine neden olması karşısında bunun ülkemiz yapılmış en büyük ihanet olarak tarihteki yerini alacaktır.
Bir zamanlar birbirlerini canı gönülden seven ve birlik beraberliğin en güzel örneklerini sergileyen bu aziz milletin iki bölünmesine çanak tutanların iki yakasının bir araya kesinlikle gelmeyeceğini de özellikle vurgulamak isterim mübarek ramazan ayında verilen şatafatlı lüks iftar sofraları ve onlara hizmet yüzlerce garson bu ülkeye ne kadar lüks olduğu gerçeğin anlamamak için biraz de saflık olur diye düşünüyorum. Saray denilen mekânda hemen hemen her gün verilen şatafatlı yemeklerin parasın kim ödüyor bilirmisiniz elbette ki bu yük gene masum vatandaşın sırtına yüklenmiş bulunmaktadır.
Ülkemin ekonomik durumunun son derece kötü bir dönemi yaşadığı böylesi bir zamanda lüks ve şatafatlı hamlelerle ekonomiyi adeta iflasa sürüklemek isteyen bir zihniyetle ne yazık ki karşı karşıya bırakılmış bulunmaktayız.
Karnı tok sırtı pek olanların fakirliğin yüreklerini yaktığı insanların halinden anlamadığının en bariz örneğidir bu günkü durum. Ne yazsak boş ve manasız gibi eliyor bana zira bu ülkenin 8 milyona varan bir işsizler ordusu var ve buna her gün bir yenileri eklenmeye başladığı gerçeğini kimsenin göz ardı etmeye hakkının olmadığını özellikle vurgulamak isterim.
Bizler gerçek manada unutkan bir millet olduk. Her yıl değiştirilen eğitim sistemimizin en çok çocuklarımızın üzerinde yarattığı tramvaları kimsenin düşündüğü bu nedenle ben ülkemizin içinde bulunduğu bu günkü durumun ilerleyen zaman süreci içinde daha da kötüye doğru gideceği endişesini taşmaktayım Bizleri bir zamanların birlik ve beraberliğinden koparan geçekleri hepimizin bilmesine rağmen hala bu ülkeyi yönetenlere biat etme gibi bir zorunluluk içinde oluyorsak bizler özgür hür irademizden söz etmek sadece abesle iştigal olacaktır.
Son derece duyarsız bir millet olduk.
Artan hayat pahalılığına rağmen birçok insan sefaletle baş başa bırakılırken hala bu ülkede birileri ülkeyi güllük gülistanlıkmış gibi gösteren zihniyete kesinlikle isyan ediyorum. Dünyanın bir zamanlar gıpta ile baktığı Bu cennet misali ülkeye böylesi olumsuzluğu reva grenlerin iki yakasının bir araya gelmeyeceğini vurgulamak isterim.
Bizler ülkemizin içinde bulunduğu durumun vehametine her gün değineceğiz ama karnı tok sırtları pek olanların elbette ki buna duyarlı olacakların da inanmadığımızı ifade etmekte yarar görüyorum her zamanki dileğimiz yinede bu cennet misali vatanımızın gelecekte geçmişte olduğu gibi yine gıpta ile bakılacak bir TÜRKİYE olmasıdır.

244 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.