Hoşgeldiniz  

NEDEN DENETİM YOK?

Halit BEYTÜT | 29 Kasım 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Halk yapılan acımasız zamlarla büsbütün perişan olup, haykırıyorken ve artık geçinemez duruma düşerken il deki denetim mekanizmasını hayata geçirmemeleri ve bu olumsuz tablo karşısında sadece seyretmeyi yeğlediğine kesinlikle bir anlam veremez hale geldik.

Halk yapılan gelişi güzel zamlar karşısında gerçekten çok zor dutumda kalmalarına rağmen denetimin olmaması nedeniyle doları yükselmesinden sonra her türlü emtiaya ve ürünü satan esnaf, Tüccar bunu fırsat bilip zam yamayı sürdürmekte ve halkı son derece güç durumda bırakma yarışına girmişlerdir.

Meydanı boş bulup haksız kazanç elde etmeyi kendilerine alışkanlık haline getirenlere sessiz kalınmasında halk tarafından büyük bir tepkiye de neden olmaktadır.

Bizler basın mensupları olarak halkın sözcülüğüne soyunma görevini üstlenmişsek halkın sorunlarını da dillendirmekle yükümlü oluğumuzu unutmamamız gerektiğini düşünüyorum.

Hal böyle iken özellikle ilimiz yerel basınının bu olay karsısında sessizliğini korumasını da son derece vahim bulduğumu ifade etmek isterim.

Halkımız çok zorlu bir süreçten geçiyor.

Günlük yaşamını bile sürdüremez durumda ve derdini anlatacak bir merci bulamazken yerel basınımızın bu önem arz eden olumsuzluktan bahsetmemesini de çok manidar bulduğumu da vurgulamak isterim.

İşsizliği had safhada olduğu ilimizde ve gelirinin olmadığı binlerce vatandaşımızın yaşamını sürdürdüğü bu ilde marketlerin raflardaki etiketlerinin utanmada ve sıkılmadan değiştirildiği bu yokluğun had safhadaki bu ilde hala denetimin hayata geçirilmemesini bu ildeki vatandaşı düşünmemesini büyük bir ihanet olarak gördüğümü de özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Vatandaş doları bahane edip ürünlerine olmadık zamları yükleyerek vatandaşı nerdeyse kıtlık dönemine mi çevirmek istiyorlar bilinme ama bu fırsatçılara meydanı boş bırakanlar da en az onlar kadar suçludur.

Tüm il yöneticilerin halkın gereksinimi olan gıda maddelerine zam üstüne zam bindirenlere karşı artık harekete geçmeleri uyarısında bulunuyor ve haksız kazanç elde edenlerin tespit edilip gereken yaptırımları uygulamaları en büyük dilek ve temennimizdir.

42 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.