Hoşgeldiniz  

NEDEN ÖVGÜLERE MAZHAR OLMAZLAR?…

Halit BEYTÜT | 19 Ekim 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Karmaşık duygular içindeyiz. Ülkemizi yönetenlere, ülke vatandaşını refaha ulaştırmak isteyen yöneticilere neden övgüler düzemiyor, neden onları yürekten alkışlayamıyor ve neden saygıdan kusur etmiyoruz?

Bu soruların yanıtını vermek o kadar güç olmuş ki kelimelerle ifade edemiyorum.

Secim süreçlerinde ülke vatandaşlarını refaha ve mutlu bir yasama kavuşturacaklarını vaat edip seçildikten sonra vatandaşa verdiği sözleri bir kenara atıp vatandaşı yok sayanlara elbette ki övgüler düzemeyiz onlar alkışlama gereğini duymayız.

Bizim ve tüm ülke vatandaşının özlemi olan insan onuruna yaraşır bir yaşam tarzını vatandaşa çok görenlere, vatandaşın yasam tarzını düşünmeyip sadece kendi yandaşlarını düşünüp onları ihya edenleri elbette ki alkışlayamayız.

Gönül isterdi ki kendi oylarımızla iktidara gelenlerin onlara bu liyakati verenlere vefa borçlarını öteme erdemini göstermeleriydi.

Saygı kavramları artık sadece sözlerde kalmış, kendi çıkarları vatandaşının çıkarlarının üstüne çıkmış bir yönetim tarzını vatandaşa reva girenlere saygıda duyulmaz olmuştur

Millet çaresizlik içine düşmüş, yasam koşulları altında inim inim inlerken bunu görmezden gelip her şeyi güllük gülistanlıkmış gibi göstermek ülke vatandaşına vurulan en büyük darbe olmuştur.

Bu kadar karamsarlığı bizlere reva görenlere asla güvenimiz kalmadığı gibi saygı da duyamaz duruma düşürülmüşüz.

Gönül isterdi ki böyle bir karamsarlık içinde olmayalım ve böylesine eleştiriler düzmeseydik ama görünen o.ki bu övgüyü kesinlikle hak etmeyen bir tutum ve davranışı daha yeğ görmekteler.

Bir ülke vatandaşı olarak bu üzüntü dolu satırları kaleme almaktan son derece hitap duymakta ve bu ülkenin vatandaşlarının da böylesine zor koşullar altında çaresizliklerle boğuşmasaydılar

Tüm bu dileklerle bizler yine de her şeye rağmen bu unutulmuşluğun sona ereceğine, bu aziz milletin eninde sonunda bu karamsar dönemden kurtulacağı umudunu asla yitirmeyeceğine inanıyorum.

61 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.