Hoşgeldiniz  

NEDİR BU SURİYELİ SEVDASI 

Halit BEYTÜT | 21 Ocak 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Gerek sosyal medyada ve gerekse de ulusal basında ülkemizin yetkililerinin Suriyelilere gösterdiği inanılmaz yakınlık vatandaşımızı da derinden üzmeye başlamıştır.

Benim vatandaşım bu karda kıyamette soğuklarla boğuşurken zatı muhteremler Suriyelilere övgüler ve onların sorunlarının çözüm için kıllarını sıvıyorlar.

Kendi vatandaşını unutup ülkesine gelen mültecilere gereken her türlü yardımı prensip edinen bir iktidarın ne yapmak istediğini gerçekten anlamak mümkün değildir ülkemize ülkelerindeki iç savaştan kaçıp onlara sınırı kapılarımızı ardına kadar açan hükümetimizin yaptığı insani bir görevdir ala 3 milyonu aşkın bu insanlara kendi vatandaşından daha çok önem vermenin de bir mantığının olmadığını vurgulamak istiyorum.

Suriyeli kardeşlerimiz deniliyor oysa ülke vatandaşımızın çoğu bu kardeşlik kelimesini bir türlü hazmedememektedir.

Ülke vatandaşının fakirini, ülke vatandaşının çaresizliğini düşünmeyip gelen mültecileri her türlü imkanı sağlamanın da bir anlamı olmadığını düşünüyorum.

Kim ne derse desin 4 milyona yaklaşan bu insanların ün gelecek tıpkı ilimize bir zamanlar sığınıp kendilerine imkanlar sağladığımız peşmergelerin Fransız  madamına ülkemizi ne kadar rencide edici sözler söyledikleri gibi bunlarında her geçen gün ülkemiz insanlarına karşı vefasızlık gösterdiklerini duyuyoruz.

Tacizleriyle rahatsız edici tutum ve davranışlarıyla ülkemize karşı ve ülkemiz insanına her türlü saygısızlığı yapanlara hükümet yetkililerimizin böylesine yakınlık göstermelerini kesinlikle kabul edilir bir tutum olarak görmediğimizi ifade etmek istiyorum.

Kendi fakirini doyuramayan ve kendi yoksullarına güzel bir yaşam tarzın edinemeyen bir hükümetin Suriyelilere gösterdikleri yakınlık son derece üzüntü vericici bir davranıştır. Bu nedenle ben Suriyelilere kendi vatandaşından daha çok der veren bir zihniyetin ülkemize ihanet olarak görüyorum.

Suriyelilere ev Suriyelilere bedava elektrik, Suriyelilere bedava sağlık hizmeti, bedava ilaç  ama kendi vatandaşına gelince onların sırtına gereken her türlü vergiyi yükleme gayretini gösterenlerin kendi vatandaşını ne denli mağdur ettiklerine tanık olmak kahredici bir tutum ve davranıştır.

Benim vatandaşım zam yağmuru altında nim inim inler v çaresizlik içinde yaşam mücadelesini verirken Suriye uyruklulara tanınan haklar vatandaşımız tarafından son derece büyük bir tepkiyle karşılanmaktadır ama üzülerek ifade etmek isterim ki hükmet yetkilileri bu konuya hm kör hem de sağırdırlar.

161 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.