Hoşgeldiniz  

NEDİR İKTİDARDAKİ BU SURİYELİ SEVDASI

Halit BEYTÜT | 27 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizin kanayan yarası haline gelen işsizlik konusunda ülkemizdeki işsizler ordusuna her gün yenileri eklenirken hükümet özelleştirmeden elen 62 milyar liranın 50 milyarını Suriyelilere harcandığını belirtiliyor.

Benim işsiz vatandaşım bunalımlarla boğuşurken işsizlikten beli kamburlaşırken ve evine bir ekmek bile getiremeyip eziklik durumuna düşerken Suriye den kaçıp ülkemize sığınan ancak her geçen gün pisliklerini peşi sıra yapan Suriyeliler adeta kucak açıp onları doyurmak ve onların ülkede rahat yaşabilmesine olanak sağlamak için her türlü imkanı ortaya koyması benim ülkemin vatandaşın vurulan en büyük darbedir ve en büyük haksızlıktır.

Kendi vatanlarını koruyamayan ve korkup kaçanlar böylesine harika bir imkan sağlamayı kendilerine adeti ilke edinen AK parti iktidarının kendi vatandaşına bakış açısı da böylece apaçık ortaya çıkmış bulunmaktadır.

Ülkemin onlarca fakirinin maşların bile kesip Suriyelilere verenlerin bu ülkenin oylarıyla iktidara gelenlerin ne denli adeta vefa yoksunu oldukları da artık açığa çıkmış bulunmaktadır.

Böylesine kendi vatandaşına vefasızlığı yapanların hala meclis çatısı altında milletin vekili olarak adlandırılmaları son derece büyük bir haksızlık ve vefasızlıktır.

Ülkenin bütçesini tamtakır yapanlar artık bütçeyi doldurabilmek için vatandaşın cebine göz koymaya başladılar her konuda yaptıkları cezalandırmalarla vatandaşı para ile cezalandırıp bütçenin açığını kapatmaya kalkışmakta bu ülkenin vatandaşına yapılan en büyük ihanettir.

Bu nedenle bu iktidar üzülerek ifade etmek isterim k yaptığı en büyük icraat Suriyelileri kendi vatandaşından üstün görme gafletine düşmesi ve tamtakır olmuş bütçesini de vatandaşı cezalandırarak doldurmanın peşine düşmesidir.

Bu ülkedeki vatandaşın umutsuzlar kervanına katılmasına neden olanların iki yakası asla bir araya gelmeyecek ve tarih bu iktidarı kendi vatandaşına eziyet eden bir iktidar olarak yazacaktır.

Ülkemizin böylesi bir duruma düşürülmesi ve özellikle işsizlik olayının had safhaya gelmesi ve ekonominin çökmüş olması nedeniyle her gün gündemi değiştirenlerin ülke insanı nasıl oyaladıklarına da tanık olduk.

Bu ülkeni yönetimini çocuk oyuncağına çevirenlerin artık foyası meydana çıkmış tabiri caizse takke düşmüş kel görünmüştür artık.

Bu ülke vatandaşını Suriyeliden aşağı gören zihniyete lanetler olsun.

106 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.