Hoşgeldiniz  

NERDEYSE BİR YIL OLDU…

Halit BEYTÜT | 20 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Geçen yıl bu zamanlar başlamıştı pandemi. Başlangıçta tek adı koronavirüs, sonra covid 19 falan. İsim değiştirerek bizleri kendisine aşık edeceğini falan mi sandı acaba?

Önce pek ciddiye almamıştık yalan değil. Gecen yıl bu zamanlar gelir de geçer dedik virüs için. Şimdi en az bir yıl daha bu askerleri terk etmeyeceğiz diyoruz.

Ne acıdır ki arkasını bekliyoruz, önü açık bu kalleşliğin. Çünkü bütün dünyada pandemi ekonomisi oluştu ve getirisi de büyük. Bu virüs en çok yaşlı insanların zoruna gitti. Onlar hızlı giden bir tren camından yolları seyreden hüzünlü yolculardı.

Yakınlarından birçok arkadaşlarını şerefsiz virüse kurban etmişlerdi.

Bu virüs barakadan bile olsa hastane yapmanın, görkemli nükleer tesislerin yanında nasıl da değerli olduğunu gösteren uyarı mektubuydu.

Bu virüs zor zamanlarında dostlarının hatırını bile sormaktan kaçınan insanların kendilerini ele verdiğinin resmiydi. Asil virüs onlardı belki.

Boyumuzun ölçüsünü alan bir zamanı geride bıraktık şimdi önümüze bakacağız. Her şey yok olduğunda bile bir umut vardır.

O umut insanın yüreğindeki sevgi, o umut toplum bütünlüğüdür.

Pandemiye karşı birçoğumuzun yarım bıraktığı mücadeleden zerre kadar sapmayan ve hayatlarını ortaya koyan sağlık çalışanları bir yılın ayakta alkışlanacak kahramanlarıdır.

İnsanları yaşatabilmenin mücadelesinde gecelerini gündüzlerini büyük bir fedakârlıklarla sürdürmeyi başaran sağlık çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek yeridir.

Böylesine fedakarlık yapıp can kurtarmayı kendilerine en büyük ödül olarak gören sağlık çalışanlarımızla ne kadar gurur duysak yeridir.

Pandemi yüzünden binlerce hasta insanın başucundan ayrılmayı asla düşünmeyen bu vatan evlatlarına ne yazıktır ki vaad edilenler hala ödenmediyse bu fedakârlıklarına karsı yapılan en büyük vefasızlıktır.

Ülkemizde olduğu gibi tüm dünya ülkelerini de kasıp kavuran ve milyonlarca insanın ölümüne neden olan bu lanet virüse karşı kendi hayatlarını hiçe sayan sağlık çalışanlarına gereken değeri göz ardı etmek bana göre hem insani değil hem de son derce vicdan yoksunluğudur.

Bir yıl oldu. maskeli yaşamımız bu zorlu süreçte bir çok vatandaşımızı yitirdiğimiz yetmiyormuş gibi hayatta yaşam mücadelesi veren vatandaşlarımızın da sorunlarına ne yazıktır ki çare bulamamanın büyük sıkıntısını yaşadık.

Bu günlerde elbette ki geçecek pandemiyi de günü gelince unutacağız ama unutamayacağımız yegâne şey iktidarın pandemi döneminde vatandaşını nasıl mağdur ettiği unutulmayacaktır.

87 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.