Hoşgeldiniz  

NEREDE İŞ ADAMLARIMIZ…

Halit BEYTÜT | 03 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İlimizdeki Tekstil sektörü üzerine düşen sorumluluğu yerine getirip birçok işsize iş imkanı yaratırken, sözde iş adamlarımız ise ne yazıktır ki bu güne kadar istihdam adına en ufak bir girişimde bulunmamaları son derece düşündürücü bir durumdur.

Batmanda binlerce işsiz insanımız kahve köşelerinde pineklerken, evlerine boynu bükük bir şekilde ekmek götüremezken ve de eziklik kompleksi içinde çaresizliğin içinde kıvranıp dururken, istihdam adına bu ilden milyonlarca lira para kazananların bu konuda duyarlılık göstermeyip iş imkanlarını yaratma çabası içinde olmamaları ilimiz adına da büyük bir talihsizliktir.

Bunun yanında ise sayıları 250 adedi bulunan Tekstil sektörü ise hem 750 işsize iş, hem de sigortalı olmak üzere bu insanlara ekmek kapısı aralamış bulunmaktadır.

Bu nedenle ben tekstil sektörümüzün bu ile gereken katkısını yapmada son derece büyük bir özveri ve örnek teşkil etmiş bulunmaktadır bu sektörün daha da büyümesi ve daha fazla iş imkanı yaratabilmesi için yan ürünlerini yapma istekleri hiçbir zaman geri çevrilmemeli ve alt yapımız yeterli değil gibi mazeretlere sığınılmamalıdır diye düşünüyorum.

Hal böyle iken bir sektör bu ili üzerine düşen sorumluluğunu yerine getirirken ilimizin iş adamları diye geçinenlerin de artık bu ile karşı olan sorumluluklarını yerine getirmeleri gerektiğini hatırlatmakta yarar görüyorum.

Batman her geçen gün büyüyen ve de gelişen bir il haliyle de nüfusu da her geçen gün katlanarak artmakta olan bir il istihdamların olması da buna eklenince işsiz sayısı da her geçen gün katlanarak artmakta ve bunun ilerleyen zaman süreci içinde de ilimiz için son derece büyük bir sorun teşkil edeceği endişesini taşımamak sanırım besle iştigal olur.

Bu yüzden benim ilimin iş adamları bu konuda gereken hassasiyeti bir an evvel titizlikle incelesin ve istihdam adına gereken girişimlerini zaman geçirmeden hayata geçirme gereğini duysun duyabilsin diye düşünüyorum.

Ben batman halkının da artık işsizlik illetinden son derece muzdarip bir duruma düştüğünü ve işsiz sayısının çok olması yüzünden de fakirliğin diz boyuna ulaştığın büyük bir üzüntüyle izlemekteyiz.

Bu fakirliğin önlenebilmesi ve işsizler ordumuza yenilerinin katılmaması için iş adamlarımıza son drece büyük sorumluluk düşmektedir ve bu iş adamalarımızın ilimize yapacakları en önemli yararlılık işsizlere iş imkanı yaratmaları olacaktır.

Dileğimiz bu ilde yaşam süren hemşerilerimizin artık fakirliği yenmeleri ve evlerine ekmek götürebilme imkanına kavuşmalarıdır.

Ben bu konuda birçok iş adamımızın gereken yaklaşımı göstereceğine ve artık kendilerinin de bir şeyler yapma zamanının geldiğini hatırlayıp harekete geçmeleridir

132 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.