Hoşgeldiniz  

NEREYE GİDİYORUZ

Muharrem BİTEN | 29 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Meçhule doğru yol almışız gibi geliyor bana. Sonra başka bir söz geliyor aklıma ‘it izi at izine karışmış’ diye… Gündem o kadar hızlı değişiyor vukuatın konuya bağlantısını tam çözülmeden başka vahim olaylarla bir daha silkeleniyoruz. Kılıçdaroğlu’na Yapılan hareketi anlamadan çocuk istismarı gibi kahrolasıca ve asla yazmaktan utandığını vahim işler başımıza geliyor. Denetimin sadece bir kısım için insanlar için çalıştığı, gelir kaynaklarının da denetimsizce aklı evvel bir kısım insanlara hortumlanması kıyametin sonudur.

Kıyamet koparsa bundan kopacaktır. Hayatı boyunca hiç bir emek sarf etmemiş.

Üretimin yanından geçmemiş, sadece kuyruk olmuş ve dolayısıyla devleti kuyruğu ile yutmuş bir asalaklar şebekesi oluşmuştur.

Bunlar asla denetlenmezler. Bunlar her zaman kazançlı çıkar. Her zaman isini iyi bildikleri söylenir. Bu dönem kadar bu asalakları özgür kılan başka bir devir yaşanmadı.

Sebep?

Denetimsizlik

Sadece burada mı denetimsizlik?

Yok!

Hiç bir yerde denetim yok. Cumhurbaşkanı denetlenmiyor ki çoban denetlenebilsin. Devletin başı denetlenebilmeli ki belediye çöpçüsü de denetlenir olabilsin. Daha doğrusu golcüyü denetlemek için cumhurbaşkanı denetlenebilir olmaktan geçer.

Üretimden tamamen düşmüş, dünyanın en büyük ithalatçısı olmuş cebinde kuruş parası olmayan borcu dünyada en fazla olan sokakta gece yarısı nara atan bir sarhoşa donuştuk.

Başımıza gelen musibetlerden ders çıkarmak yerine hala rüyadan uyanmamış şuursuz ve sorumsuz adam rolündeyiz.

Uyandığımızda çok geç kalmış olacağız.

Tren Kurtalan’dan gelmiş Diyarbakır’dan çıkmış olabilir.

Hala biz Batman istasyonunda kendi zavallılığımızla kala kalmış olabiliriz. Bu kadar sorumsuzluk ekonomiden demokrasiden insan haklarından ve asıl önemlisi hayatın gerçeklerinden uzak yaşamak bizi paramparça eder.

378 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.