Hoşgeldiniz  

NİCE NİCE VİRÜSLER

Muharrem BİTEN | 01 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Günümüzde dünyayı işgal eden tek insan türü, yani modern insan, Homo Sapiens biçiminde adlandırılıyor.

Bulunan fosiller nedeniyle yaklaşık 350.000 yıllık bir tarihe sahip olduğu düşünülen modern insandan önce veya aynı dönemde dünyanın farklı bölgelerinde birçok insansı türü daha yaşamıştı.

Bilinen en eski insansı türü olan Homo Erectus, yaklaşık 1.5 milyon önce kilden araçlar üretebilen yetenekli bir insansı türüydü.

Geride yalnızca küçük kalıntılar bırakan bu akrabalarımız, iklimsel değişimler ya da bilinmeyen başka nedenlerle yeryüzünden silinip gittiler ve yalnızca bizim türümüz bu zorlu varoluş mücadelesini devam ettirme şansına sahip oldu.

İnsanları tek tek incelediğimizde amaçsız bir etken ortaya çıkıyor.

Tıpkı karınca örneği gibi bir koşuşturma içinde görürsün.

Çoğalmak ve kolonileşmek fıtratları gereğidir. İnsanoğlu da bu tecrübelerini milyar yıllar boyunca oluşturarak bu günkü medeni insan oluştu. Bu evrelerde tüm canlıların yaşamış olduğu tecrübeleri edindi.

Gelişen ve teknolojiyi bilime, bilimi de teknolojide bir amaç olarak kullanan insan amaçladığı hedefleri yakaladı. Kaldı ki bu uğurda çok bedeller ödedi.

Hem olumlu anlamda, hem de tarihsel yanılgılar ve dünyanın başına açtığı bela ve musibetler açısından da dile getiriyorum.

Nereye doğru evrildiğimiz konusunda net bir cevabımız yok ama hala bu medeniyet gelişmeye müsait ve insan da bu konuda geliştirmeye aç duruyor.

Gel gör ki, bu medeniyeti bu kafa ile geliştiren insanoğlu, amaçsız ve tehlikeli oyunlarıyla tanrısal güce dokunmaya ve onun yasalarına karşı da amaçsız saldırılarda bulunmaya başladı.

Bu da belki dünyanın sonunu hazırlayacak bir girişimdir. GDO’lu ürünlerde genetiğini değiştirmek suretiyle meyve ve sebzenin tanrısal formülleri saldırmak ahlaksızlığın girmiş olmamız sonumuzu getirmeye yeter de artar.

Gelecek nesilde sakatlık ( sadece şeklen değil aklen de) başlayacak, üç kol veya üç bacaklı insan, gözlerinin yeri değişen, organları ya bozuk ya da işlevsiz insanlar çoğaldığı da bu da kendi elimizle meydana getirmiş oluyoruz.

Zayıf bünyeler hastalık kapmaya müsait, gen haritası bozulmuş, hastalıklı ruh hali bir insan yaratmış olacağız.

Bilimi ve teknolojiyi insanlık için iyi adımlarla kullandığımız bir nebze de hedeflerimize ulaşmış olacağız.

71 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.