Hoşgeldiniz  

NİCE SAĞLIKLI MUTLULUK DOLU BAYRAMLARA…

Halit BEYTÜT | 02 Haziran 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bir mübarek Ramazan ayını daha eda ederek mübarek ramazan bayramına giriyoruz.
Bayramlar küskünlüklerin dargınlıkların bir kenara itilip insanların birbirlerini kucaklamaya vesile olan önemli günlerdir.
Barışın tesis edildiği insanların kısır döngülerden arındığı bir ülkede yaşama özlemimiz var. Bu özlemimizin giderilmesi yine bilindi gibi bizim özverili tutum ve davranışlarımızla mümkün olabilir.
Sevgiden yoksun bir ulusun mutlu olması asla mümkün değildir. Bizler her şeyden önce birbirimizi sevip sayarsak sanırım yıllarında özlemini gidermiş olacağız. İşte böylesi ihtiyaç duyduğumuz kardeşliğin doruğa ulaştığı ve özlemlerle beklediğimiz bir ortamın yaratıcısı olmak adın böylesi mübarek günlerden yararlanıp her türlü husumeti ve dargınlıkları bir kenara atıp kucaklaşmanın büyük bir yararı olacağını düşünüyorum.
Mübarek ramazan ayı boyunca ilimiz insanlarına fakirlerin sofralarına katkı sağlayanlara en halis duygularla teşekkürü bir borç bildiğimi özellikle vurgulamak isterim.
İnsan olmanın ve insan olarak yaşamanın temelinde dayanışma ve kardeşlik duygularının pekişmesine önayak olmanın büyük faydaları olduğu gerçeğini hiçbir zaman göz ardı etmemeliyiz.
İlimizde yarın kutlanacak olan mübarek ramazan ayında tüm hemşerilerimizin birbirlerin mübarek ramazan ayının yüzü suyu hürmetine candan kucaklaşmayı ve sevgi tomurcuklarının filizlenmesine önayak olacaklarına olan inancım tamdır.
Dini bayramlarımızın önemini böylesi güzelliklerle ortaya koyup kardeşliğin her zaman şiarımız olacağını dost ve düşmanlara kanıtlamayı bir görev addetmeliyiz.
Batman her haliyle yaşanması yaşatılması güzelliklerle dolu bir yaşam şehrimizdir, bu güzel şehrin insanlarının da çok ama çok güzelliklerle anılması en büyük arzu ve dileğimizdir.
Batmanlıların n denli insan sevgisiyle dolu olduğunu bizler çok iyi biliyoruz. Yardımseverlikleriyle misafirperverlikleriyle her zaman büyük övgülerle anılan batman sanırım bundan böyle de anıldığı lakapla yoluna emin adımlarla devam edecektir.
Bir zamanlar küçücük bir ilçe iken aradan geçen yıllar onun ne kadar gelişip büyüdüğüne tanık olanlardan biri olarak Batman ülkemizin bir bakınma olmazsa olmazıdır diyebilirim. Her zaman PETROL kenti olarak tanınan batman üzülerek ifade etmek isterim ki bul sevmeyenler tarafından daim suistimal edilmiş olması gereken yere ulaşması adın gereken özveri ortaya konmamıştır.
Güneyin bu kabuğundan çıkan bir devi andıran Batman her nedense bazılarının sevgisinden mahrum olmaktadır.
Olsun batmanı varsın sevmesinler ama sevmiyorlarsa da ilerlemesin engel olmasınlar yani tabiri caizse gölge etmesinler başka İhsanda etmesinler.
Bu duygu ve düşüncelerle yarın kutlayacağımız mübarek Ramazan bayramının başta ülkemiz ve tüm batman halkına hayırlara vesile olmasını diler en içten samimi duygularla bayramınız kutlarım
NİCE SAĞLIK. MUTLULUK VE ESENLİK DOLU BAYRAMLARA…

349 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.