Hoşgeldiniz  

NİHAYET DENETİMLER BAŞLADI…

Halit BEYTÜT | 29 Aralık 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Doların her geçen gün yükselmesini de fırsat bilen haksız kazanç elde etmeyi fırsat bilenler bilindiği gibi iğneden ipliğe zam yaparak tüketicileri soyup soğana çevirenler, doların hızını kaybetmesiyle büyük düşüşe geçmesine rağmen indirimi yapmamakta ısrar edenlere her ne hikmetse denetim mekanizmasını hatırlayan yetkililer nihayet denetime başladılar.

Bu ilimiz için iyi bir gelişme ama dikkat edilsin denetim olacağını duyup etiketlere ucuz fiyat yapanlar denetimciler gittikten hemen sonra yine diğer pahalı etiketleri raflara yerleştirmeye başladılar.

Bu böyle devam edecek ve denetimciler gittikten sonra yine bu vicdan yoksunları bildiklerini okuyacaklar.

Bunun önüne geçmek için denetimden sonra mutlaka bir görevliyi denetim ettikleri yere bir gözlemci bırakmalarında büyük önem arz edecek ve etiketlerin yeniden değiştirilmesi önlenebilecektir.

Özellikle halkın temel gıdası olan ekmekleri üreten fırınların da çok sıkı bir denetimden geçirtilmesi gerekir son derece düşük gramajla ekmek satan birçok fırın var Batmanda, ben Batmanda denetimlerin başlamasını halkımız adına son derece önemli bir olay olduğuna inanıyorum ancak bu denetimlerin ara verilmeden sürdürülmesi gerektiğini özellikle hatırlatmakta yarar görüyorum

Denetimler sıkça yapılmaz ve ara verilerek yapılırsa fırsat düşkünlerine meydan yeniden boş bırakılacak ve yine haksız kazanç elde etmeye devam edeceklerdir.

Vatandaşın cebinden hâksiz kazanç elde etmeyi alışkanlık haline getirenlere kesinlikle acınmaması gerektiğini ve özellikle stokçuluk yapanlara da ağır cezai müeyyidelerin kayıtsız şartsız uygulanması hem halkı rahatlatacak hem de bu vicdan yosunu olanlar da hak ettikleri bedeli ödemiş olacaklardır.

Batman halkı denetimlerin aralıksız devam etmesini istemekte ve yetkililerin bu konuya gereken hassasiyeti göstermelerini özellikle istirham ediyorlar.

Ben başlatılan bu denetimlerin halkımızı çok memnun ettiğini ve bu konuya duyarlılık gösteren yetkililere teşekkür ettiklerini de ifade ediyorlar.

25 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.