Hoşgeldiniz  

NİHAYET SOLUKLANACAĞIZ…

Halit BEYTÜT | 23 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Uzun ve son derece meşakkatli bir pandemi döneminden sonra nihayet son alınan kararlarla 1 Temmuz’ dan sonra bir nebzecik olsa da rahat bir yaşam ortamına kavuşmuş olacağız.

Son Bakanlar Kurulu toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamada, hafta sonu sokağa çıkma yasağı kaldırılırken, Toplu taşıma araçlarındaki 65 yaş ve 8- 12 yaşındaki çocukların bu araçlara binme yasağı kaldırıldı.

Bunun yanı sıra restoranların 21.oo’e kadar olan kısıtlamaları saat 24.00’e uzatıldı. Şehirlerarası yolculukta artık kısıtlamaya gerek olmadan serbest bırakıldı.

Bunların geçerli tarihi de 1 Temmuz’dan itibaren hayata geçirilecek.

Pandemiden son derece sıkıntılı günler hatta aylar geçiren ülke vatandaşı alınan bu son kararlarla rahat bir nefes alma imkanına kavuşmuş olacaktır.

1 Temmuz gününden sonra kaldırılacak olan bu kısıtlamalar gerçekten milyonlarca vatandaşımızın beklentisi olan kararlardı.

Burada değinmek istediğim konu bu kararlar her ne kadar memnuniyet verici olsa da korona illetine karşı yine de biz vatandaşlara rahatlık vermemesi gerektiğine, korunma adına yine de her zamanki duyarlılıkla hareket etmemizde büyük yarar olacaktır.

Alınan kararlar arasında bulunan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarından yeniden yararlanabilme imkanının yaratılması bu yastaki insanlarımızın büyük ölçüde mutlu olmalarına neden olmuştur

Bu yüzden son alınan kararları son derece olumlu bulduğum gibi birçok kesiminde rahat bir nefes almalarına neden olmuştur.

Dileğim alınan bu kararlardan sonra koronanın bittiği anlamına taşımaz ve gereken her türlü tedbirler boş verilmez ve tüm kurallara harfiyen uyma gereğini duymamızdır.

Alınan kararların başta ülkemize ve tüm ülke vatandaşlarımıza hayırlara vesile olmasını diler, büyük acılara neden olan bu illet virüsün tüm dünyayı terk etmesini diliyorum…

33 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.