Hoşgeldiniz  

NORMAL YAŞAMA YAKLAŞIYORUZ…

Halit BEYTÜT | 23 Mayıs 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Son verilere göre vaka sayıları büyük ölçüde düşüşe geçmiş bulunuyor. Buda bizler için gerçekten sevindirici bir durum oluyor.

Uzun aylar ve çekilmez kısıtlamalardan sonra bizlerin yeniden normal yaşama dönebileceğimizin bir bakıma müjdesi oluyor.

Nice canlar gitti, nice insanlarımız hastanelerin yoğun bakımda bu illetle boğuştuğuna tanık olduk.

Acılarla, üzüntülerle aylarca cebelleşip durduktan sonra son gelişmeler bu badirelerden de kurtulacağımızın göstergesini teşkil ediyor.

Bilim kurularının verdiği yeni vaka verilerinin yüzde onun altına düşmesi bizi gerçekten heyecanlandırmış ve büyük bir umuda sevk etmiştir.

Tün dünyayı kasıp kavuran bu virüse karsı insanların ne denli çaresizliğe düştüğüne tanık olduk ve ne kadar mağduriyetlere neden olduğuna da şahit olduk.

Yapılan son 17 günlük kapanmanın ne kadar yarar sağladığına ve böylesi kapanmanın neden daha evvel düşünülmediğine de gerçekten üzüldük.

Hayatımızın hiç bir döneminde bu derece sıkıntılara maruz kalmadık, hayatımızın hiç bir döneminde bu denli perişanlık yaşamadık ve normal yaşamın ne kadar değerli olduğunun farkına varmadık.

Pandemi sürecinde normal yaşamımızı kaybetmemiz bir yana ülke genelindeki mağduriyetler saymakla bitirilemedi.

Esnafından çiftçiye günlük kazancıyla yaşamını sürdüren insanlarımız öylesine bir çaresizlik içinde bocalayıp durukken kendi yöneticilerinden de destek alamayınca hayatları boyunca yasayamadıkları acılarla kıvranıp durdular.

Hayal kırıklığı ve umutsuzluğuyla yalnız başına kalan ülke insanı bu durum karşısında büsbütün karamsarlık âlemine sürüklendiler.

Ülkeyi yönetenlerin 5 maskeyi bile dağıtamadıkları bir dönemi yaşattılar.

Vatandaş hiç bir yerden destek alamayınca evde ne var ne yok hepsini satıp ayakta durmaya, yaşamını sürdürmeye çalıştılar.

Bu ülkenin insani nice badireler atlatmış, nice sıkıntılara göğüs germiş ve vatanına bağlılığını en büyük fedakârlıklarla ortaya koymuştur ama ülkeyi yönetenler ne acıdır ki bu vefa örneği millete karsı gereken sorumluluğunu yerine getirememiştir.

Tüm kısıtlamalara ve her türlü sıkıntılara rağmen bu asil millet isyan etmemiş vatanına olan sarsılmaz bağlılığını yine ortaya koyma erdemliliğini göstermiştir

İşte tun bu sıkıntılar ve pandeminin yaşattığı acıları bir kez daha atlatabilmenin umudunu taşıyoruz. Dileğim her geçen gün azalan vaka sayılarımızın tamamen bitmesi ve yeniden normal hayatımıza kavuşmamızdır

63 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.