Hoşgeldiniz  

O İSLAM… SANA NE…

Muharrem BİTEN | 04 Temmuz 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Din, Ihsan ile Allah arasındaki bir bağ değildir. Aksine insanın Allaha ve Allah’ın yaratıklarına karşı saygı ve sevgi ile bağlanmasıdır.

Bu tek taraflıdır ve sorumluluk tamamen sana aittir.

Allah sana bağlanmaz. İçtimai hayat içinde insanca yaşamanın kurallarını koyar, bunları sana dünyayı daha güzelleştirmek için önüne hedefleri koyar uyabildiklerin kadar yücelirsin.

Bunu toplumda iyiyim diyerek toplumda prestij olarak kullanmaya başladın mı, işte zaman karşına düşman olarak Allah’ı alırsın. Allah ve dini İSLAM kimsenin tekelinde değildir. Bu bir tekelleşme aracı da değildir.

Çok özellikli olarak tekelleştiren ve kendi tekeline almak isteyenleri de en büyük düşman olarak görür. Tabiri caiz ise, Allah sana ihtiyaç duymaz.

Hem ona ihtiyaç duyacak hemde onu ve dinini tekeline alacaksın bu küfürdür

Krallar, sultanlar, halifeler de kendini onun adına yücelik ve ululuk ile onurlandırdıklarında sonları hüsran olmuştur.

Yaşamsal faaliyetlerde sosyal adaleti yargılamada eşitliği esas alan bu dinden faydalanmak uygun olabilir ama bu dinin amacı için yapıyorum demek bu dini uyguladıklarını adaletsizliklerine bir kılıf yapman yüzündendir.

Sığlığı, cehaleti ve vicdansızlığınla zulmünü ALLAH ve adına İSLAM dediği dini kendi sapık amacımıza kullanmaya başlıyoruz.

Bunu Terk etmeliyiz, terk etmediğimiz vakit nemrutların, firavunların, şahların sultanların kralların liderlerin başkanların başbakanların beylerin ağaların din adamlarının (ki en çok azap görecek olan) cehaletleri ve çıkarlarına karşı köleleşmiş olacağız.

Din kimsenin babasının mali değildir, olmadığı gibi kimsenin bu tekelleşmeye sahipmiş gibi on safta durmaya ne hakkı var ne de yetkisi vardır.

Öze dönüş yolunda kendi ahlaki değerlerinin sahip çıkmanın tek ve elzem sorumluluk olduğunu bilmemiz gerekiyor.

İSLAM dinini hâkim kılmak için dünyayı cehennem çevirenlerden ne farkımız kalır.

Bizim sorumluluğumuzun sınırını başkasının dinsiz olabilmesine saygı duyup duyamayacağımız kadar hassas bir teraziyi kendimize kurmalıyız.

Başkasına kurduğumuz tartı ve teraziyi kendimizi bu dini sahibinin yerine koymuş olacağız gibidir ve bu sadece küfürdür.

210 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.