Hoşgeldiniz  

“O POLİTİKALARI ÇÖPE ATACAĞIZ”

admin | 30 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, iktidarın Kürt meselesini yeniden diriltecek bir siyaset izlediğini belirtti.

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci “İktidar partisi ve peşine takılan küçük ortaklar; bu ülkeyi yanlış yerlere sürüklüyor. Ülkedeki barışı, birliği ve beraberliği bozuyorlar. Son dönemde özellikle Kürtleri yok sayarak, uzaklaştırarak, ayrıştırarak, bölerek bir başka kesimin oylarıyla ayakta kalmaya çalışıyorlar. Bu iktidar Kürt meselesini tam anlamıyla yeniden diriltecek bir siyaset izliyor. Eğer bu ülkede çocukların oynadığı alanlarda panzerler geziyorsa o ülkede bir sorun var. Yoğunlukla Kürt vatandaşlarımızın yaşadığı şehirlerde, seçilmiş belediye başkanları görevden alınıp yerine kayyumlar atanıyorsa burada bir sorun var. Türkiye’de 2021 yılında anadili hakkı hâlâ tartışılıyorsa burada bir mesele var.

Türkiye’de kadına karşı şiddet ile mücadelede İçişleri Bakanlığı bir uygulama geliştiriyor da bu uygulamada beş tane yabancı dil varken, Türkiye’de en çok konuşulan ikinci dil yoksa burada bir mesele var. Bu meselenin adı da Kürt meselesidir. Kürt meselesinin çözüm adresi de meşru demokratik siyasettir.

Bütün vatandaşlarımızın eşit ve birinci sınıf vatandaş olmasını derhal sağlamamız lazım. İnsan haklarını pazarlıksız, müzakeresiz tanımak lazım. Ülkemizin huzuru ve barışı için amasız, pazarlıksız bir anlayışla; haklar ve özgürlükler konusunda açık bir tutumla yaklaşmak ve bunları tanımak zorundayız. ‘Hakkını vermek’ bile yanlış bir cümle. Zaten tüm vatandaşların meşru hakkı. Bir devlet kendi vatandaşından korkmaz. Devlet olarak bu hakları tanımak ve garanti etmek zorundasın. Türkiye’nin insan haklarına dayalı demokratik bir hukuk devleti olma konusundaki eksiklikleri, Kürt meselesinin de kaynağında yatan temel faktördür. Vatandaşımız artık yaşanan her şeyin tamamen farkında. İktidarın Kürt meselesini yeniden dirilten tüm politikalarını çöpe atacağız” ifadelerini kullandı.

41 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.