Hoşgeldiniz  

ÖDÜL ALAN ÖĞRENCİLERE ZİYARET

admin | 30 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, dünyanın en yaygın bilim programlarından biri olan, Türkiye’de ‘Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor’ ismiyle gerçekleştirilen FIRST LEGO League Explore programında ödül alan öğrencileri ziyaret etti.

2020-2021 Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor ismiyle gerçekleştirilen FIRST LEGO League Explore Playmakers: oyun kurucular sezonunda, Nureddin Zengi İlkokulu Robotik Kodlama Takımı ‘Kızlar Bilimle Buluşuyor’ yarışmasına katıldı.

Çevrim içi olarak gerçekleşen yarışmada Nureddin Zengi İlkokulu öğrencilerinden oluşan Ladybirds takımı ‘Kaşifler Bir Arada’ ödülünü almaya hak kazandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Sevgili çocuklar gerçekleşen ‘Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor’ yarışmasında hazırladığınız proje ile ilimizi en güzel şekilde temsil ettiniz. Bu başarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçen idareci, öğretmen ve okul aile birliği fertlerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu başarıda bizi mutlu eden en önemli husus takım halinde çalışarak bu başarıyı göstermiş olmanızdır. Başarınızı daha ileriye taşıyacağınıza, birlik olarak birçok başarılı projeye imza atacağınıza inancım tamdır” diye konuştu.

Müdür Kurtaran gerçekleşen ziyaretin sonunda öğrencilere kitap hediye edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

‘Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor’ projesi sporun, hareket etmenin, işbirliği yapmanın, arkadaşça rekabetin ve kutlamanın dünyasına giriş yaparak SPLAYMAKERSSM ile Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor takımları, oyunlar için farklı alanlarda hangi aktiviteler yapılabileceklerini ve oyunlar ile aktivitelerin daha eğlenceli ve herkes için ulaşılabilir olmasını nasıl sağlayabileceklerini keşfediyorlar.

60 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.