Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİ KAFİLESİ BATMAN’A DÖNDÜ

admin | 12 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Yarın Çok Genç Olacak Projesi kapsamında Ankara, Çanakkale, Balıkesir ve İzmir gezisine giden öğrencilerimiz yapılan gezinin ardından Batman’a döndü.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Spor Derneği ile iş birliği içinde yürütülen ‘Yarın Çok Genç Olacak Projesi’ kapsamında 06-11 Nisan tarihleri arasını kapsayan Ankara, Çanakkale, Balıkesir ve İzmir gezisine giden öğrenci kafilesi yapılan gezinin ardından Batman’a döndü.

İlk olarak Çanakkale ilini ziyaret eden öğrenci kafilesi, burada Çanakkale Şehitliğini ziyaret ederek Şehitlerimizi andılar.

Çanakkale ziyaretinin ardından Balıkesir İline geçen öğrenci kafilesi burada Seyit Onbaşı’nın Havran’daki kabrine ziyarette bulundular.

Son olarak Ankara’ya geçen öğrenci kafilesi, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Spor Derneği tarafından düzenlenen programda İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile bir araya geldiler.

Öğrenciler Ankara programı 1.Meclis ziyareti, Hacı Bayram Ziyareti, Polis Müzesi Gezisi, Millet Kütüphanesi ve 15 Temmuz Şehitler Anıtı ziyareti ile programı tamamladılar.

Beş günlük gezinin ardından hava yolu ile Batman’a dönen öğrenci kafilesini Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim Kusen karşıladı.

Gençlerin doğru ilgi alanlarına yönelerek kendini geliştiren, okuyan, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, ülkesini tanıyan, vatan sevgisini yüreğinde taşıyan, bilimi ve teknolojiyi kullanan gençler olarak yetişmelerine destek verirken aynı zamanda bilgilerini arttırmayı da amaçlayan ‘Yarın Çok Genç Olacak Projesi’ İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Spor Derneği ile iş birliği içinde yürütülmektedir.

57 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.