Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİLERE ‘KORUNMA YÖNTEMLERİ’ ANLATILACAK

admin | 03 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Milli Eğitim Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında yapılan ‘Güvenli Okul-Güvenli Gelecek Projesi’ kapsamında öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik ‘Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma’ konulu eğitim programı başladı.

Batman Halil Hamidi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Batman Fen Lisesi konferans salonunda ‘Güvenli Okul-Güvenli Gelecek Projesi‘ kapsamında gerçekleşen ‘Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma’ yöntemleri eğitimi öğretmen, veli ve öğrencilere verildi.

Her iki okulda gerçekleşen eğitim programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci Şemdinoğlu, Şube Müdürleri Abdussamed Oral ve Murat Yağmur katıldılar.

Batman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Psikolog Zehra İpek Yetişkin, ebeveyn ve öğrencilere ‘Akran Zorbalığı’ konusunda, Sosyal Çalışmacı Mehmet Alan Akyüz öğrencilere ‘Teknoloji Bağımlılığı’ konusunda, Sosyal Çalışmacı Hüseyin Okan ebeveyn ve öğretmenlere ‘Çocuğa Yönelik İhmal ve İstismar’ konusunda bilgilendirmelerde bulundular.

‘Güvenli Okul-Güvenli Gelecek Projesi‘ kapsamında emniyet ve jandarmanın uzman birimlerince sosyal medya ve günlük hayatta kendilerini bekleyen tehlikeler ve bu tehlikelerden korunma yöntemlerini yaşanmış örneklerle anlatıldı.

Programın sonunda kısa bir teşekkür konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci Şemdinoğlu veli, öğretmen ve öğrencilere verilen eğitim ile yetişkin ve öğrencilerin kendilerini bekleyen tehlikelerden korunması için önemli olduğunu ifade edip proje süresi içinde eğitimlerde görev alacak tüm görevlilere müdürlüğümüz adına teşekkür etti.

‘Güvenli Okul-Güvenli Gelecek Projesi‘ kapsamında ‘Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma’ yöntemlerinin konu edildiği eğitim programı İlimiz merkezde eğitim veren tüm lise ve dengi okullarda eğitim gören öğrencilere, öğretmen ve velilere verilecek.

43 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.